Udostępnij
Tweetnij

iOS 12.1.2 beta 1 do pobrania, a kiedy Apple udostępni iOS 12.2?

iOS 12.1.2 beta 1 to najnowsza aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów, którą Apple udostępniło deweloperom aplikacji. Wraz z nowymi betami macOS 10.14.3, watchOS 5.1.3 i tvOS 12.1.2. Wiele osób czeka jednak na iOS 12.2 beta, bo tam spodziewamy się nowych funkcji. Czy Apple ma w planach to uaktualnienie?

iOS 12.1.2 beta 1 jest już w rękach deweloperów aplikacji. Wkrótce to uaktualnienie dla iPhone’ów w poglądowej wersji będzie dostępne także w ramach Apple Beta Software Program. To jednak pomniejsza aktualizacja, gdzie znowu skupiono się na poprawkach, a nie nowych funkcji. Tych ostatnich spodziewamy się wraz z iOS 12.2, ale na to uaktualnienie w tym roku nie ma już co liczyć.

iOS 12.2 to kolejna, po wersji z numerkiem 12.1 z października, aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów, gdzie powinno pojawić się więcej nowości i zmian. Niestety, prawda jest taka, że choć Apple przez ostatnie lata przyzwyczaiło nas do tego, że aktualizacje z dopiskiem .2 w nazwie pojawiały się niedługo po tych z .1, tak w tym roku to się w ogóle nie wydarzy. Trzeba będzie poczekać do 2019 roku.

iOS 12.2 to aktualizacja, która może w wersji beta pojawić się dopiero w przyszłym roku. W tym Apple już jej nie udostępni. Jest bardzo możliwe, że trochę będziemy musieli sobie poczekać. Nie można też wykluczyć, że w tym roku firma z Cupertino w ogóle nie ma planów z wydaniem kolejnej takiej dużej aktualizacji dla „dwunastki”.

A co, jeśli Apple nie ma w planach iOS 12.2

Nie można tego w zupełności wykluczyć. Wszak w przyszłym roku czeka nas duża zmiana w systemie dla iPhone’ów i iPadów. Ma pojawić się przeprojektowany ekran startowy, a co za tym idzie, może pojawić się znacznie więcej zmian i nowości. Programiści Apple już się na tym skupiają, bo oprogramowanie w postaci publicznych wersji beta musi być gotowe na WWDC 2019, czyli w czerwcu. Dlatego to może być przyczyną opóźnień w przypadku iOS 12.2, a może i nawet całkowitej rezygnacji z tej aktualizacji dla dwunastej odsłony systemu.

Przeczytaj także: AirPods – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij