Udostępnij
Tweetnij

iPhone’y z modemami 5G dopiero w 2020 roku. Apple nie będzie gotowe na 2019 rok

Apple, jak mówią najnowsze plotki, nie będzie w stanie dostarczyć iPhone’a wspierającego technologię 5G do 2020 roku. Najnowszy raport Bloomberga potwierdza te doniesienia. Jak twierdzi serwis, firma poczeka aż technologia będzie bardziej rozwinięta. Najpierw zatem takie urządzenia pojawią się w ofercie konkurencji, która dostarcza smartfony z Androidem.

Apple, jak mówią plotki, chce wprowadzić 5G już niedługo. W nowym raporcie Bloomberga ponownie możemy przeczytać o tym, co słyszeliśmy o harmonogramie Apple dotyczącym przyjęcia nowej generacji łączności komórkowej. Sugeruje, że pierwszy kompatybilny z tą technologią iPhone nie pojawi się przed 2020 rokiem.

Wcześniejsze plotki i raporty wskazywały na iPhone’a z roku 2020 jako najprawdopodobniej kandydat do dodania wsparcia 5G. Operatorzy komórkowi i konkurenci produkujący sprzęty z Androidem będą wprowadzać nową technologię już w 2019 roku. Bloomberg, powołując się na tajne źródła sugeruje, że Intel jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem do dostarczenia modemu 5G, jak już wcześniej informowano. Ma to sens w świetle trwającego sporu z Qualcommem.

Intel XMM 8160 modem 5G dla Apple iPhone 2019

Nie tylko 5G – Apple już wcześniej uważało na nową technologię w iPhone’ach

Nie oznacza to jednak, że będzie to zła decyzja. Apple decydowało się na wprowadzenie 4G do swoich urządzeń znacznie później niż to zrobiła konkurencja. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Optymalizacja smartfonów była bowiem bardzo ciężka. Wynik był taki, że sieć obciążała tak smartfony, że bardzo szybko wyczerpywała się im bateria. Firma poczekała zatem do momentu, aż technologia będzie bardziej rozwinięta i stabilniejsza. W ten sposób bardzo dobrze zoptymalizowało swój sprzęt pod nowości. Tak może być i tym razem.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z listopada

Źródło: Bloomberg

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij