Udostępnij
Tweetnij

Apple utrudnia naprawę komputerów MacBook Pro 2018 i iMac Pro

Apple może mieć kolejny problem. Do sieci wyciekł dokument, z którego wynika, że niektóre części w komputerach MacBook Pro 2018 oraz iMac Pro nie będą mogły być naprawione bez dodatkowej autoryzacji i sprawdzenia kilku zabezpieczeń przez autoryzowany serwis. Oznacza to, iż nie naprawimy ich taniej w nieautoryzowanych serwisach.

Apple może kolejny raz zdenerwować swoich użytkowników. Ze względu na zaawansowane funkcje zabezpieczeń procesora Apple T2, modele iMac Pro i MacBook Pro 2018 muszą przejść dodatkową diagnostykę producenta w celu wykonania niektórych napraw. Ujawnia to nowy dokument, który wyciekł do sieci.

Jak donoszą zagraniczne serwisy, w przypadku laptopa MacBook Pro 2018 wymóg dotyczy napraw obejmujących wyświetlacz, płytę główną, Touch ID i kilka innych elementów. W ich skład wchodzą klawiatura, bateria, gładzik i głośniki. W przypadku komputera iMac Pro wymóg ten dotyczy wyłącznie płyt głównych i pamięci flash.

Apple chroni prywatność użytkowników, ale naprawa sprzętów MacBook Pro 2018 i iMac Pro będzie droższa

W ogromnym skrócie oznacza to, że jeśli dane urządzenie nie przejdzie przez dodatkowe zabezpieczenia i zostanie naprawione, i tak nie będzie działało. Chodzi o to, że takie komputery będą musiały zostać naprawione w autoryzowanym serwisie Apple. Z jednej strony będziecie mieli pewność, że urządzeniem zajęła się osoba, która ma do tego przeszkolenie. Z drugiej jednak taka naprawa będzie znacznie droższa niż w przypadku firm trzecich.

Jest to związane bezpośrednio ze wspomnianym układem T2. Integruje on kilka wcześniej oddzielnych komponentów, w tym kontroler zarządzania systemem, procesor sygnału obrazu, kontroler dźwięku i kontroler SSD. Posiada również procesor Secure Enclave do bezpiecznego rozruchu, zaszyfrowanej pamięci masowej i uwierzytelniania Touch ID. Apple stara się zatem na wszelkie sposoby zabezpieczyć prywatność użytkownika. Przełoży się to jednak na cenę naprawy.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Tak go dodasz na własnym telefonie

Źródło: MacRumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij