Udostępnij
Tweetnij

iOS 12 ma lukę, która pozwala obejść kod blokady iPhone’a. Apple naprawi to pewnie w iOS 12.0.1

iOS 12 zawiera lukę, którą można wykorzystać do obejścia kodu blokady w iPhone’ach. Odkrycia dokonał Jose Rodriguez, który już w przeszłości znajdował dziury w oprogramowaniu Apple. Nowa metoda powiązana jest z Siri. Gigant z Cupertino pewnie załata dziurę wraz z aktualizacją iOS 12.0.1, która powinna zostać wydana w niedługim czasie.

iOS 12 udostępniony wcześniej w tym miesiącu ma lukę. Pozwala ona, z użyciem Siri, na obejście ekranu blokady w iPhone’ach. Co prawda, jest to dosyć skomplikowane, ale znalazca luki, Jose Rodriguez, pokazał na wideo, jak można tego dokonać krok po kroku. Apple już pewnie przygląda się tym problemom i pewnie je rozwiążę wraz z aktualizacją do iOS 12.0.1.

Jose Rodriguez pokazał na filmie, jak dokładnie obejść kod blokady na iPhone’ach. W tym celu jest jednak potrzebny fizyczny dostęp do urządzenia. Najpierw należy zapytać Siri o włączenie funkcji VoiceOver. Potem wygasza się ekran i wykonuje połączenie z innego telefonu. Następnie wysyła się wiadomość itd. Nie będą wam opisywać całej procedury. Po prostu, obejrzyjcie to sobie na poniższym wideo.

Apple wyda łatkę pewnie wraz z iOS 12.0.1

iOS 12.0.1 będzie pierwszą aktualizacją oprogramowania dla dwunastej odsłony systemu dla iPhone’ów i iPadów. Jest niemal pewnym, że Apple udostępni takie uaktualnienie przed premierą aktualizacji z numerem 12.1, która obecnie znajduje się w fazie beta testów. Po to, aby rozwiązać problemy wieku dziecięcego.

Za nami patche watchOS 5.1 i tvOS 12.0.1, w których poprawiono pierwsze błędy. iOS 12.0.1 będzie kolejnym uaktualnieniem, które zostanie udostępnione pewnie na dniach. Jak więc radzić sobie z wyżej opisanym problemem? Pewnie nic wam nie grozi, ale można się zabezpieczyć poprzez udanie się na iPhone’ach do sekcji Ustawienia, Face ID i kod (lub Touch ID i kod). Tutaj należy wyłączyć Siri w sekcji Pozwalaj na dostęp przy zablokowanym ekranie.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonnej Reflection. Tak go dodasz we własnym telefonie

źródło: YouTube

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij