Udostępnij
Tweetnij

Apple uniemożliwi dostęp do iPhone’ów poprzez USB dzięki iOS 11.4.1

iOS 11.4.1 jest już dostępny dla użytkowników smartfonów iPhone czy iPadów. Nowa wersja systemu wprowadza kilka ważnych poprawek, ale Apple nie przyznało się głośno o nowej funkcji. Jest nią opcja, o której już od dawna się mówiło – blokuje ona komunikację z urządzeniem na USB, jeśli smartfon z iOS 11.4.1 nie był odblokowany przez ostatnia godzinę.

iOS 11.4.1 został udostępniony wczoraj. Apple wprowadziło w najnowszej aktualizacji kilka ważnych poprawek. Pojawiła się przy tym jednak opcja, o której firma z Cupertino głośno nie powiedziała. Są nią dodatkowe zabezpieczenia chociażby iPhone’a przed ludźmi, którzy chcieliby złamać to urządzenie. W ramach zabezpieczeń smartfon czy tablet uniemożliwi łączenie się przez USB, jeśli urządzenie było zablokowane przez dłużej niż godzinę.

Apple wymierza takie działania przeciwko tym, którzy starają złamać się zabezpieczenia w naszych smartfonach. Istnieje wiele urządzeń na rynku, które chociażby skracają czas do wypróbowania sekwencji kodów PIN. Teraz, jeśli urządzenie wcześniej było zablokowane przez więcej niż godzinę, podłączenie takiego urządzenia z iOS 11.4.1 nie będzie dawało efektów.

Apple wprowadza zmiany w iPhone’ach z iOS 11.4.1, ale nie dla ładowarek

Apple wyjaśnia w artykule pomocy technicznej, że jeśli podłączysz akcesorium z uwierzytelnionym urządzeniem iOS, iPhone lub iPad nie rozłączy tego urządzenia tak długo, jak długo będzie ono podłączone, nawet jeśli urządzenie jest zablokowane. Nie ma to również wpływu na ładowarki, które podłączasz w nocy. Tryb ograniczony pozwala na odbiór energii przez akumulator. Niektóre akcesoria jednak, które ładują i wykonują inne czynności, mogą jednak nie działać odpowiednio z powodu iOS 11.4.1.

Apple mówi, że opcję będzie można wyłączyć w ustawieniach. Można ją znaleźć w sekcji Akcesoria USB. Jeśli przełącznik jest wyłączony, oznacza to, że aktywna jest 1-godzinna blokada akcesoriów USB. Aby wyłączyć tę funkcję, przełącz przełącznik na Włącz. Apple twierdzi, że niektóre urządzenia wspomagające automatycznie włączą przełącznik USB, ale domyślnie będzie on wyłączony dla większości użytkowników.

Apple iOS 11.4.1 akcesoria USB blokada iPhone

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać na własnym telefonie

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij