Udostępnij
Tweetnij

iOS 12 z trybem ograniczonego dostępu przez USB. Apple wyjaśnia

iOS 12 ma otrzymać, jak potwierdziło już oficjalnie Apple, tryb ograniczonego dostępu przez USB. Będzie to dodatkowy kłopot dla przestępców, ale również policji, która będzie próbowała włamać się do smartfona użytkownika. Firma jest krytykowane przez plany, ale nie zamierza ulegać ani FBI, ani rządowi, twierdząc, że prywatność jest dla nich ważnym prawem.

iOS 12, jak potwierdziło Apple w oświadczeniu dla AppleInsider, otrzyma tryb ograniczonego przez USB. Będzie stanowił trudność nie tylko dla przestępców, ale także dla policji czy szpiegów, którzy próbowaliby przeszukać naszego smartfona iPhone. Funkcja została stworzona w celu ochrony właścicieli iPhone’ów w krajach, w których policja przechwytuje telefony. Ten ruch jest skierowany do regionów o mniejszej ochronie prawnej niż w Stanach Zjednoczonych. Firma pisze tak o tej sprawie:

W Apple kładziemy klienta w centrum wszystkiego, co projektujemy. Stale wzmacniamy zabezpieczenia każdego produktu Apple, aby pomóc klientom bronić się przed hakerami, złodziejami tożsamości i włamaniami do ich danych osobistych. Mamy najwyższy szacunek dla organów ścigania. Nie projektujemy naszych ulepszeń w zakresie bezpieczeństwa, aby udaremnić ich wysiłki w wykonywaniu ich pracy.

iOS 12 bez opcji dostępu danych przez port Lightning, jeśli w ciągu godziny od podłączenia nie odblokowaliśmy smartfona od Apple

iOS 12 otrzyma ulepszenia w zabezpieczeniach po tym, jak organy ścigania i przestępcy zaczęli się uczyć technik łamania iPhone’a. W wersji beta iOS 12 dostęp do danych przez port Lightning jest odcięty, jeśli urządzenie nie zostało odblokowane w ciągu ostatniej godziny. Wcześniej producent iPhone’ów był krytykowany za to, że nie chciał pomóc w kilku sprawach, w których kluczowe było dostanie się do danych zapisanych na smartfonie. Firma nie zamierza jednak ulegać ani FBI, ani rządowi, twierdząc, że prywatność jest dla nich ważnym prawem.

Zobacz także: AirPods – triki i sztuczki, które warto znać

Źródło: AppleInsider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij