Udostępnij
Tweetnij

Apple pracuje nad iPhone’em z trzema obiektywami. Coś jak w Huawei P20 Pro?

Apple rozpoczęło rzekomo prace nad iPhone’em, który ma otrzymać potrójny aparat fotograficzny. Takie rozwiązanie pojawiło się w smartfonie Huawei P20 Pro i możliwe, że w ten sposób Chińczycy rzeczywiście wyznaczyli nowy trend na rynku telefonów. Nawet jeśli taki iPhone rzeczywiście powstaje, to prędko go nie zobaczymy.

Huawei P20 Pro to smartfon, który dostał bardzo zaawansowany aparat fotograficzny z trzema obiektywami. Urządzenie na pewno wyróżnia się na rynku telefonów i możliwe, że w ten sposób chiński gigant wyznaczył nowy trend. Podobno Apple też pracuje nad podobnym rozwiązaniem dla co najmniej jednego iPhone’a. W tym roku jednak go nie zobaczymy.

Informacje na ten temat przekazał azjatycki Economic Daily News. Podobno Apple przygotowuje kamerę z trzema obiektywami, gdzie co najmniej jeden z sensorów ma matrycę 12 Mpix. W raporcie czytamy, że iPhone z takim rozwiązaniem ma zapewnić 5-krotny zoom. Niestety, nie sprecyzowano, jakiego dokładnie zoomu powinniśmy się spodziewać. Optycznego, cyfrowego, a może hybrydowego? To nie jest jasne. Warto jednak dodać, że obecne generacje iPhone’ów (Plus i X) mają już podwójny zoom optyczny oraz 10-krotny cyfrowy. W modelach z 4,7″ ekranami jest to tylko 5-krotny zoom cyfrowy.

Huawei P20 Pro

iPhone z potrójnym aparatem fotograficznym nie ma jednak trafić do sprzedaży w tym roku. Jeśli plotki są prawdziwe, to takie rozwiązanie przygotowywane jest na 2019 rok. To oznacza, że trochę będziemy musieli na to poczekać. Dla przykładu, Huawei P20 Pro ma trzy sensory. Główny 40 Mpix ze światłem f/1.8, następnie monochromatyczny 12 Mpix f/1.6 oraz teleobiektyw 8 Mpix f/2.4. Dzięki temu udało się m.in. uzyskać 5-krotny zoom hybrydowy.

Apple w tym roku raczej nie planuje zbyt wielu zmian w aparacie flagowych iPhone’ów. Spodziewajmy się, że nadal będą to kamery z dwoma obiektywami. Oczywiście, pojawi się mnóstwo pomniejszych usprawnień, które na zdjęciach będą widoczne gołym okiem. Pamiętajmy, że w zeszłorocznych smartfonach z iOS rzeczywiście udało się znacząco poprawić aparaty, choć te z pozoru są bardzo podobne do tych, które umieszczono w iPhone’ach 7 i 7 Plus. Na więcej szczegółów musimy jeszcze poczekać. Pewnym jest jednak, że Huawei P20 Pro to smartfon bardzo ciekawy i zapewne wielu producentów zacznie rozważać implementację podobnych kamer. To jest w zasadzie pewne.

źródło: UDN

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij