Udostępnij
Tweetnij

Nowy Mac Pro dopiero w 2019 roku. Apple cały czas nad nim pracuje

Mac Pro trochę już się zestarzał, ale wiemy, że Apple pracuje nad nowym komputerem dla profesjonalistów. Niestety, choć początkowo sądzono, że będzie on gotowy jeszcze w tym roku, tak się nie stanie. Nowy Mac Pro zadebiutuje dopiero w przyszłym roku, co gigant z Cupertino sam potwierdził. Niestety, ale trzeba będzie poczekać.

Mac Pro w ostatniej wersji pochodzi z 2019 roku. Co prawda, w zeszłym roku doszło do odświeżenia tego komputera i wprowadzono nowe procesory i układy grafiki. Wtedy Apple zapowiedziało również, że pracuje nad zupełnie nowym komputerem. To modularny, nowy Mac Pro. Niestety, prędko go nie zobaczymy, o czym informuje Matthew Panzarino z Techcrunch, który odbył wizytę z Cupertino.

Nowy Mac Pro nie zostanie wprowadzony do oferty w tym roku. Informację przekazał Tom Boger, który w Apple piastuje stanowisko starszego dyrektora do spraw marketingu hardware Maców. Oto jego wypowiedź: Chcemy być transparentni i komunikować się otwarcie z naszą społecznością pro, dlatego chcemy, aby ta wiedziała, że Mac Pro to produkt na 2019 rok. To nie jest coś na ten rok. Nie pozostaje nic innego, jak tylko się z tym pogodzić. Redaktor Techcrunch spotkał się także w Cupertino z Johnem Ternusem, wiceprezesem od inżynierii hardware oraz dyrektorami marketingu Judem Coplanem i Xanderem Sorenem.

Nowy Mac Pro będzie modularnym komputerem

Mac Pro w obecnej postaci nie pozwala na zbyt wiele pod kątem rozbudowy. Inaczej ma być w przypadku modelu przygotowywanego na 2019 rok. Nowy komputer będzie modularny i ma zapewnić znacznie więcej opcji z zakresu rozbudowy. Nie wiadomo jednak, jak wygląda. To na razie jest ścisłą tajemnicą. Pewnie jednak projekt jeszcze nie jest do końca gotowy.

Apple słucha profesjonalistów i dlatego prace nad komputerem powierzono zespołowi Pro Workflow, któremu przewodzi John Ternus. Na więcej szczegółów będziemy musieli jeszcze poczekać. Nie spodziewajmy się jednak, że usłyszymy o nowym Macu Pro w trakcie konferencji WWDC 2018, której keynote otwierający odbędzie się 4 czerwca.

Apple podało taką informację, aby klienci planujący zakup nowego komputera wiedzieli, na czym obecnie stoją. Poza tym, pod koniec zeszłego roku uruchomiono sprzedaż nowego iMaca Pro. To również komputer stworzony dla profesjonalistów.

Zobacz także: AirPods – najciekawsze triki i funkcje, które warto znać

źródło: Techcrunch

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij