Udostępnij
Tweetnij

Apple jak Samsung. Też podobno pracuje nad składanym smartfonem

Apple, jak mówi jeden z analityków z Bank of America, może mieć w planach nowy model telefonu iPhone. Merrill Lynch twierdzi, że tym razem będzie to składany smartfon. Ma się on pojawić w niedługim czasie, bo już za dwa lata. Nad podobnym, składanym smartfonem pracuje już również Samsung, który planuje wprowadzić takie sprzęty na rynek w przyszłym roku.

Apple, jak twierdzą analitycy, pracuje nad wieloma nowymi urządzeniami. Jeden z analityków Bank of America uważa, że kolejnym ważnym projektem iPhone’a po drastycznych zmianach, jakie wprowadzono wraz z modelem X, będzie składany smartfon. Za pośrednictwem CNBC, Merrill Lynch informuje, że Apple współpracuje z dostawcami w celu stworzenia składanego telefonu, który ma zostać udostępniony na rynku w 2020 roku.

Warto tutaj zaznaczyć, że Apple nie jest pierwszym producentem, który myśli o idei składanego smartfona. Już od dawna mówi się o tym, że Samsung pracuje nad taką technologią. Koreańska firma potwierdziła już nawet, że Samsung Galaxy X, bo taką bazową nazwę otrzymał ten telefon, pojawi się już w przyszłym roku. Aktualnie nie wiadomo, jak ten smartfon będzie wyglądał. Być może nieco światła na projekt rzucił ostatni wniosek patentowy, który trafił do urzędu w Stanach Zjednoczonych.

Składany smartfon od Apple już w fazie rozmów z dostawcami komponentów?

Apple już od wielu lat, jeśli wierzyć wszystkim powstałym na ten temat plotkom i legendom, pracuje nad składanym smartfonem. Nieoficjalnie mówi się, że gigant z Cupertino rozmawiał już w tej sprawie z wieloma dostawcami komponentów. Głównym miało być LG. Wciąż są to jednak plotki. Lynch powiadomił jednak, że firma ma w planach stworzenie takiego telefonu w jedynie dwa lata. To bardzo ambitny plan, jednak nie niemożliwy. Pomóc w jego realizacji mogą wyświetlacze OLED, które pozwalają na większą elastyczność ekranu niż w przypadku LCD.

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij