Udostępnij
Tweetnij

iPhone X może być odblokowany przez członka rodziny

iPhone X wprowadził nową funkcję – FaceID. Pozwala ona na odblokowanie smartfona poprzez rozpoznawanie twarzy. Może się ona mylić w przypadku bliźniąt jednojajowych do 13 roku życia. Tak tłumaczy Apple. Okazuje się jednak, że nie sprawdza się to w przypadku pewnego 10-latka, który bez trudu odblokowuje smartfona mamy.

iPhone X wprowadził nową funkcję – Face ID. Pozwala ona na odblokowanie smartfona poprzez rozpoznawanie twarzy. Może się ona mylić w przypadku bliźniąt jednojajowych do 13 roku życia. Tak tłumaczy Apple. Okazuje się jednak, że nie sprawdza się to w przypadku pewnego 10-latka, który bez trudu odblokowuje smartfona mamy.

apple faceid iphone x

iPhone X, kiedy wszedł na rynek, wprowadził bardzo ciekawą funkcję, która pozwala na odblokowywanie telefonu jedynie poprzez rozpoznawanie twarzy. Recenzenci i użytkownicy na całym świecie bardzo chwalą taką funkcję, ale nie matka pewnego 10-latka. Bez trudu bowiem może odblokować smartfona swojej mamy.

Apple ostrzegało już wcześniej, że nasz smartfon może być odblokowany przez osoby niezwykle podobne do siebie. Zaznaczyło jednak, iż Face ID myli się jedynie w przypadku bliźniąt jednojajowych w wieku do 13 lat. Później już radzi sobie podobno świetnie. Pewien 10-latek jest jednak zaprzeczeniem tego stwierdzenia. Bez problemu odblokowuje smartfona swojej mamy. Powód? Po prostu jest do niej niezwykle podobny. Jeśli nie wierzycie, zobaczcie wideo poniżej:

Apple dba o bezpieczeństwo, ale Face ID w telefonach iPhone X ma też wady

Apple bardzo dba o naszą prywatność. iPhone’y słyną z tego, że niezwykle ciężko je odblokować bez znajomości kodu. W poprzednich latach bardzo głośną była sprawa modelu 5c, który należał do pewnego terrorysty. Gigant z Cupertino nie chciał wtedy pomóc w odblokowaniu telefonu ze względu na to, że taki kod mógłby później dostać się w niepowołane ręce. FBI musiało zatem poszukać innego sposobu, by dostać się do informacji zapisanych w tym telefonie. Face ID to najnowsza funkcja, ale takich przypadków, jak ten pokazany poniżej było dotychczas niewiele. Uważajcie jednak – jeśli macie rozbierane fotki na swoim iPhonie X, być może wasza mama już je widziała. Warto też wspomnieć, że problemy z odblokowaniem nowego telefonu miał nawet Craigh Federighi podczas pierwszej prezentacji smartfona.

Źródło: YouTube

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij