Udostępnij
Tweetnij

EFF krytykuje Apple za sprawę łączności Bluetooth i Wi-Fi w iOS 11

Apple potwierdziło niedawno, że nie da się całkowicie wyłączyć opcji Bluetooth oraz Wi-Fi z poziomu Centrum sterowania systemu w iOS 11. Będą one aktywne między innymi dla AirDrop, AirPlay czy Apple Watcha. Sprawę skrytykowało EFF, które uważa, że gigant z Cupertino zawiódł zaufanie użytkowników i naraża ich na ataki hakerów.

Apple potwierdziło niedawno, że nie da się całkowicie wyłączyć opcji Bluetooth oraz Wi-Fi z poziomu Centrum sterowania systemu w iOS 11. Będą one aktywne między innymi dla AirDrop, AirPlay czy Apple Watcha. Sprawę skrytykowało EFF, które uważa, że gigant z Cupertino zawiódł zaufanie użytkowników i naraża ich na ataki hakerów.

iphone centrum kontroli ios 11

Nie tak dawno Apple potwierdziło doniesienia, że wyłączenie opcji Bluetooth oraz Wi-Fi w Centrum sterowania systemu nie spowoduje, iż zostaną one zdezaktywowane w 100%. Są one aktywne między innymi dla AirDrop, AirPlay czy Apple Watcha. Sprawa tyczy się nie tylko iPhone’ów, ale również iPadów oraz iPodów Touch. Teraz całość krytykuje Electronic Frontier Foundation, twierdząc, że Apple po prostu oszukuje użytkowników. W nowym raporcie, jaki został opublikowany przez EFF można przeczytać:

Gdy telefon jest zaprojektowany tak, by działać w inny sposób niż to, co sugeruje interfejs użytkownika, powoduje to zarówno problemy związane z bezpieczeństwem, jak i prywatnością. Użytkownik nie ma wizualnych ani tekstowych wskazówek, aby zrozumieć zachowanie urządzenia, co może spowodować utratę zaufania do projektantów systemów operacyjnych, którym nie udaje się porozumieć z użytkownikiem w celu potwierdzenia, co dokładnie się dzieje. Ponieważ użytkownicy polegają na systemie operacyjnym jako podstawie dla większości decyzji związanych z bezpieczeństwem i prywatnością (niezależnie od aplikacji lub podłączonego urządzenia), takie zaufanie to ma zasadnicze znaczenie.

Apple umożliwia całkowite wyłączenie opcji Bleuetooth i Wi-Fi w iOS 11

Jak twierdzi EFF takie luki w komunikacji mogą prowadzić do łatwiejszych ataków ze strony hakerów. Dla przypomnienia – istnieje możliwość całkowitego wyłączenia połączenia Bluetooth. Należy włączyć Bluetooth w Centrum kontroli. Następnie trzeba połączyć urządzenie poprzez Bluetooth w Ustawieniach. Później trzeba zrestartować sprzęt o godzinie 5 rano lokalnego czasu. Podobnie jest w przypadku Wi-Fi. Różnicą jest to, że użytkownik musi się przemieścić do innej lokacji o 5 nad ranem. Przypomnijmy również, że w przygotowaniu jest już iOS 11.1, który wprowadzi kolejne nowości. Przykładem mogą być nowe emoji z Unicode 10.

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki:

Źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij