Udostępnij
Tweetnij

iOS 11 beta 7 ujawnia proces konfiguracji Apple HomePod

iOS 11 beta 7 został udostępniony deweloperom aplikacji dwa dni temu. Co ciekawe, w oprogramowaniu dostrzeżono filmiki instruktażowe, w tym obejmujące konfigurację głośnika Apple HomePod. W ten sposób już teraz można zobaczyć, jak cały proces będzie wyglądał na iPhonie. Podobnie będzie w przypadku konfigurowania Apple TV.

iOS 11 beta 7 został udostępniony deweloperom aplikacji dwa dni temu. Co ciekawe, w oprogramowaniu dostrzeżono filmiki instruktażowe, w tym obejmujące konfigurację głośnika Apple HomePod. W ten sposób już teraz można zobaczyć, jak cały proces będzie wyglądał na iPhonie. Podobnie będzie w przypadku konfigurowania Apple TV.

iOS 11 beta 7 konfiguracja Apple HomePod

Apple udostępniło iOS 11 beta 7 dwa dni temu. Deweloper aplikacji Guilherme Rambo prześwietlił to oprogramowanie i najpierw doszukał się nowych filmików instruktażowych, które zdają się potwierdzać brak przycisku Początek w iPhonie 8. Wczoraj natomiast doszukał się kolejnych filmów. Tym razem pokazujących proces konfiguracji różnych urządzeń Apple’a, który będzie można przeprowadzić na iPhonie z zainstalowanym iOS 11.

Pierwszy film, który „wyciągnął” z oprogramowania Rambo, pokazuje proces konfiguracji głośnika HomePod. Na wideo widać, że najpierw należy wybrać język dla Siri. Następnie trzeba wpisać ostatnie cztery cyfry numeru seryjnego głośnika, gdzie potem można udostępnić zapisane ustawienia. W kolejnych krokach wybiera się typ domu oraz pomieszczenia, w którym znajdzie się głośnik. Na końcu wyświetlany jest ekran z kilkoma wskazówkami dotyczącymi pytań, które można zadać Siri. Obejrzyjcie to poniżej.

Apple podobny proces konfiguracji zaoferuje także dla innych urządzeń. W tym dla Apple TV czy audio dla całego domu. To możecie obejrzeć poniżej.

Deweloper aplikacji doszukał się także dodatkowych szczegółów. Z tych wynika, że głośnik HomePod, a dokładniej jego ustawienia znajdą się w aplikacji Dom, którą dodano wraz z iOS 10. Poza tym sterowanie urządzeniem będzie mogło odbywać się z użyciem każdego zapisanego konta Apple ID. Siri będzie można aktywować na dwa sposoby. Pierwszy jest dotknięcie głośnika, a drugim komenda „Hey, Siri”. Po wstępnej konfiguracji głośnika użytkownik usłyszy słowa: Hi, I am Siri. Your virtual assistant. Poza tym dowiadujemy się, że w przypadku zadań, które mają potrwać dłużej, z braku wizualnego interfejsu, Siri ma informować słownie o tym, że potrzebuje więcej czas czy ciągle tego szuka.

Zobacz także: iOS 11 beta 7 – co nowego?

Apple HomePod dopiero w grudniu

Apple zaprezentowało głośnik HomePod w trakcie czerwcowej konferencji WWDC 2017. Wiemy, że premiera tego urządzenia odbędzie się dopiero w grudniu i początkowo będzie go można zakupić tylko w trzech krajach: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii. Nie wiadomo, kiedy głośnik pojawi się na Starym Kontynencie, ale pewnie dopiero zimą czy wiosną 2018 roku. Cenę gadżetu ustalono na 349 dolarów. Polska cena nie jest znana, ale zapewne wyniesie około 1800 złotych.

Na poniższym filmie obejrzysz materiał o aplikacji Pliki z iOS 11

źródło: Twitter (2, 3)

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij