Udostępnij
Tweetnij

iOS 11 beta 7 (Public Beta 6) – co nowego?

iOS 11 beta 7 Apple udostępniło deweloperom aplikacji wczoraj wieczorem. Ta sama wersja, ale pod nazwą Public Beta 6, trafiła do wszystkich beta testerów. Choć prace nad nowym systemem dla iPhone’ów i iPadów są już pomału finalizowane, tak okazuje się, że firma z Cupertino cały czas wprowadza pomniejsze modyfikacje. Zerknijcie, co zmieniono tym razem.

iOS 11 beta 7 Apple udostępniło deweloperom aplikacji wczoraj wieczorem. Ta sama wersja, ale pod nazwą Public Beta 6, trafiła do wszystkich beta testerów. Choć prace nad nowym systemem dla iPhone’ów i iPadów są już pomału finalizowane, tak okazuje się, że firma z Cupertino cały czas wprowadza pomniejsze modyfikacje. Zerknijcie, co zmieniono tym razem.

iOS 11 beta

Apple uruchomiło beta testy iOS 11 na początku czerwca, zaraz po konferencji WWDC 2017, gdzie zaprezentowano to oprogramowanie. Przed końcem czerwca uruchomiono publiczne beta testy. W tym tygodniu testerzy otrzymali kolejną wersję systemu. W ręce deweloperów oddano aktualizację iOS 11 beta 7.

iOS 11 beta 7 wprowadza jeszcze trochę zmian, o których na pewno warto wspomnieć. Część z nich dotyczy opcji związanych z muzyką i dźwiękiem. Po uruchomieniu centrum sterowania i dotknięciu widżetu głośności pojawia się nowy, żółty wskaźnik związany ze zbyt dużą głośnością. Pojawia się on w Unii Europejskiej, ale na moim iPhonie akurat go nie widać (ot, uroki niestabilnych wersji beta). Następnie mamy zmiany w widżecie muzyki z centrum sterowania. Jeśli teraz nie będziecie nic odtwarzać, to zamiast ikonki iPhone’a, pojawi się ikona aplikacji Muzyka.

iOS 11 beta 7 iOS 11 beta 7

Kolejne zmiany dotyczą ekranu blokady. Tutaj pojawia się nieco mniejszy zegar niż w becie 6. W Cover Sheet Apple przywróciło widżet odtwarzanej aktualnie muzyki. Zmiany pojawiają się również w trybie samolotowym. Jak dobrze wiemy, funkcję tę wcześniej zmodyfikowano i po jej aktywacji Wi-Fi pozostawało włączone. Teraz to samo dotyczy Bluetooth. Aktywacja trybu samolotowego nie powoduje wyłączenia niebieskiego ząbka i to ustawienie jest zapamiętywane.

iOS 11 beta 7 iOS 11 beta 7 iOS 11 beta 7

iOS 11 już niemal gotowy

iOS 11 beta 7 to jedna z ostatnich, poglądowych wersji nowego systemu giganta z Cupertino. Prace nad nim są już w rzeczywistości finalizowane i dlatego w ostatniej becie jest już tak mało zmian. Teraz firma musi skupić się na usuwaniu błędów i optymalizacji oprogramowania. Po to, aby to było pozbawione jak największej ilości błędów przed premierą dla wszystkich, a te jest już dosyć blisko. Spodziewajmy się, że premiera iOS 11 dla wszystkich użytkowników iPhone’ów i iPadów odbędzie się w okolicy połowy września. Tuż przed premierą nowych iPhone’ów, które zobaczymy w trakcie wrześniowej konferencji. Nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać. Do tego czasu betatesterzy prawdopodobnie otrzymają już tylko jedną lub dwie wersje testowe systemu.

Na poniższym filmie obejrzysz w akcji aplikację Pliki z iOS 11:

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij