Udostępnij
Tweetnij

Apple ogłasza wyniki finansowe za zeszły kwartał. Sprzedano już ponad 1,2 mld iPhone’ów

Apple zaliczyło świetny kwartał. Wczoraj firma z Cupertino opublikowała informacje o wynikach sprzedaży za poprzedni kwartał, który dla Apple’a był trzecim kwartałem tego roku fiskalnego. Wzrosła sprzedaż iPadów i Tim Cook przy okazji zdaje się potwierdzać premierę smartfona „iPhone 8”. Do tej pory sprzedano już ponad 1,2 mld telefonów z systemem iOS.

Apple zaliczyło świetny kwartał. Wczoraj firma z Cupertino opublikowała informacje o wynikach sprzedaży za poprzedni kwartał, który dla Apple’a był trzecim kwartałem tego roku fiskalnego. Mocna wzrosła sprzedaż iPadów i Tim Cook przy okazji zdaje się potwierdzać premierę smartfona „iPhone 8”. Do tej pory sprzedano już ponad 1,2 mld telefonów z systemem iOS.

Apple Shadow

Apple ogłosiło wyniki sprzedaży za trzeci kwartał własnego roku fiskalnego. Od kwietnia do końca czerwca firma z Cupertino miała przychody na poziomie aż 45,4 mld dolarów, a zysk netto wyniósł 8,7 mld dolarów. To lepsze wyniki od tych, które uzyskano w tym samym czasie w 2016 roku.

Apple sprzedało w drugim kwartale tego roku 41 mln iPhone’ów. Dla porównania, rok wcześniej było to 40,4 mln smartfonów z iOS. Wzrost sprzedaży jest więc niewielki. Sytuacja znacznie lepiej wygląda w przypadku iPadów. Tutaj zanotowano aż 28% wzrost sprzedaży tabletów z iOS względem pierwszego kwartału tego roku. Na rynek trafiło 11,42 mln sztuk iPadów, gdzie rok wcześniej było to 9,95 mln egzemplarzy. W skali rok/rok zanotowano 15% wzrost sprzedaży. Nowy iPad Pro zapewne więc spotkał się z uznaniem klientów i można podejrzewać, że dużą zasługę ma tutaj także zapowiedziany w czerwcu system iOS 11, który wprowadzi wiele specyficznych funkcji właśnie dla iPadów. W przypadku komputerów Mac, których sprzedano w zeszłym kwartale 4,29 mln sztuk, też odnotowano niewielki wzrost sprzedaży.

Apple zarabia także coraz więcej na usługach. Tutaj zauważono aż 22% wzrost przychodów. Na sprzedaży usług zarobiono aż 7,6 mld dolarów. Tim Cook twierdzi, że ten dział jest już takiej wielkości, że z powodzeniem mógłby znaleźć się na liście Fortune 100 i nastąpiło to wcześniej niż sądzono. Luca Maestri, CFO Apple’a stwierdził, że obecnie liczba subskrybentów wszystkich dostępnych usług wynosi już 185 mln.

Tim Cook zdaje się potwierdzać smartfona iPhone 8

iPhone 8 był w ostatnich dniach obiektem bardzo licznych przecieków. Apple niechcący (?) opublikowało firmware dla głośnika HomePod, który prześwietlili specjaliści. Tam znaleziono informacje o licznych funkcjach, jak i grafikę prezentują zarys nowego telefonu.

Tim Cook w trakcie omawiania wyników finansowych przekazał, że obecna sprzedaż iPhone’ów jest nieco przystopowana m.in. przez plotki o iPhonie 8. CEO firmy potwierdził jednak, że we wrześniu zobaczymy co najmniej jeden nowy telefon z systemem iOS. Nie stwierdził jasno, że będzie to iPhone 8, ale dodał, że przyszłość mieni się w dobrych barwach i względem przyszłego kwartału ma wielkie oczekiwania.

Do tej pory na rynek trafiło już ponad 1,2 mld iPhone’ów, gdzie przekroczenie bariery jednego miliarda ogłoszono w lipcu 2016 roku. Cook potwierdził również, że jego firma jest mocno skupiona na autonomicznych systemach i to, że mocno wierzy w rozszerzoną rzeczywistość. Dowiedzieliśmy się także, iż zwiększono produkcję słuchawek AirPods, ale ta nadal nie pokrywa się z popytem.

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11:

źródło: Apple, Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij