Udostępnij
Tweetnij

iOS 11 beta 4 – co nowego?

iOS 11 beta 4 to najnowsza aktualizacja, którą Apple wczoraj wieczorem udostępniło deweloperom aplikacji. Dziś lub jutro oprogramowanie pewnie zostanie udostępnione w ramach publicznych beta testów, czyli w Apple Beta Software Program, a tymczasem rzućmy okiem na to, co zmieniło się w iOS 11 beta 4. Modyfikacji trochę jest.

iOS 11 beta 4 to najnowsza aktualizacja, którą Apple wczoraj wieczorem udostępniło deweloperom aplikacji. Dziś lub jutro oprogramowanie pewnie zostanie udostępnione w ramach publicznych beta testów, czyli w Apple Beta Software Program, a tymczasem rzućmy okiem na to, co zmieniło się w iOS 11 beta 4. Modyfikacji trochę jest.

Siri iOS 11 Apple iPhone 8

iOS 11 beta 4 jest już dostępny dla deweloperów aplikacji i już wkrótce zostanie wydany jako iOS 11 Public Beta 3, czyli wersja ogólnie dostępna. Apple cały czas modyfikuje oprogramowanie. Nie inaczej jest w nowej wersji, gdzie również jest całkiem sporo zmian.

iOS 11 beta 4 wprowadza zmiany w centrum sterowania. Po pierwsze, zmieniono ikonkę minutnika. Po drugie, po rozpoczęciu nagrywania z użyciem nowego narzędzia do rejestrowania ekranu, zaczyna się odliczanie. W ten sposób można szybko opuścić centrum sterowania. Jeśli skorzystacie z opcji 3D Touch na tym elemencie, to zobaczycie, że nazwę opcji Rozpocznij emisję zmieniono na Rozpocznij nagrywanie.

Apple iOS 11 beta 4

Kolejne nowości z iOS 11 beta 4 dotyczą aplikacji Zdjęcia i Notatki. Po uruchomieniu obu przywita was nowy ekran z informacją o nowościach w tych programach. Poza tym ikona Notatek została zmieniona. Dotyczy to także ikon Powiadomień i Kontaktów. Wszystkie trzy nowe ikony tych aplikacji zobaczycie poniżej.

iOS 11 beta 4 Apple iOS 11 beta 4

iOS 11 beta 4 wprowadza również nowości na zablokowanym ekranie z powiadomieniami. Przesunięcie powiadomienia palcem w lewo powoduje wysunięcie opcji Pokaż i Wymaż. Można też skorzystać z opcji 3D Touch, która spowoduje wyświetlenie szczegółów powiadomienia i stąd będzie można udać się bezpośrednio do danej aplikacji. Przy zablokowanym ekranie trzeba będzie jednak skorzystać z opcji Touch ID lub wpisać kod blokady.

Apple iOS 11 beta 4

iOS 11 beta 4 to także nowości obejmujące inne obszary oprogramowania. Warto tu na pewno wspomnieć o umieszczeniu przełącznika dla synchronizacji wiadomości z iMessage w ustawieniach dla iCloud, możliwości odświeżenia aktualizacji z App Store poprzez przeciągnij i puść, czy informacji o całkowitym rozmiarze pamięci w telefonie czy tablecie. Teraz jest to informacja pokrywająca się z tym, co znajduje się na opakowaniu urządzenia, a nie rzeczywiste miejsce. To może jednak być błąd, który zostanie usunięty.

Apple iOS 11 beta 4

Apple wkrótce zacznie optymalizować iOS 11 przed premierą dla wszystkich

Warto też wspomnieć o zmianie opcji dla ustawień AirDrop, nowej animacji dla ikony trybu niskiego zużycia energii w centrum sterowania czy zmianach obejmujących ekran multitaskingu, który to m.in. teraz sam się zamyka w momencie, gdy wyłączymy ostatnią aplikację. Widzimy więc, że Apple cały czas coś zmienia. To jednak już długo nie potrwa. W przyszłym miesiącu oprogramowanie będzie już optymalizowane przed oficjalną premierą dla wszystkich, która odbędzie się we wrześniu.

Zobacz także: iOS 11 – najważniejsze informacje w jednym miejscu

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij