Udostępnij
Tweetnij

Apple Store wyłączony przed konferencją. iOS 11 dostanie funkcję przeciągnij i upuść

Apple Store został wyłączony tuż przed dzisiejszą konferencją WWDC 2017. Tym samym firma z Cupertino daje nam do zrozumienia, że w trakcie wydarzenia zobaczymy także pewne nowości sprzętowe. W tym zapewne głośnik z Siri i iOS. W międzyczasie dostrzeżono wzmiankę na temat nowej funkcji dla iOS 11. Będzie nią przeciągnij i upuść.

Apple Store został wyłączony tuż przed dzisiejszą konferencją WWDC 2017. Tym samym firma z Cupertino daje nam do zrozumienia, że w trakcie wydarzenia zobaczymy także pewne nowości sprzętowe. W tym zapewne głośnik z Siri i iOS. W międzyczasie dostrzeżono wzmiankę na temat nowej funkcji dla iOS 11. Będzie nią przeciągnij i upuść.

Apple Store iOS 11 WWDC 2017

WWDC 2017 zbliża się wielkimi krokami. Dzisiejsza konferencja Apple’a rozpocznie się o godzinie 19:00 naszego czasu. Gigant z Cupertino ostatnimi czasy odzwyczaił nas od premiery nowych urządzeń w trakcie wydarzenia dla deweloperów. W tym roku będzie jednak inaczej i firma zdaje się to właśnie potwierdzać. Apple Store, czyli sklep internetowy firmy z Cupertino został wyłączony, co odbywa się zazwyczaj na kilka godzin przed premierą nowych urządzeń.

Apple Store zostanie przywrócony do życia po konferencji. Wtedy powinniśmy zobaczyć tam nowe produkty, które zostaną pokazane w trakcie WWDC 2017. Spodziewamy się m.in. nowych iPadów Pro, w tym zupełnie nowego tabletu iPad Pro 10.5 cala. Następnie nowych MacBooków Pro i być może jeszcze innych nowych laptopów z macOS. Prawdopodobnie pojawi się także urządzenie z zupełnie nowej kategorii – inteligentny głośnik z Siri oraz iOS, który był obiektem wzmożonych plotek od tygodni. To gadżet mający konkurować na rynku m.in. z Amazon Echo czy Google Home. Ostatnie doniesienia na temat tego urządzenia wskazują na brak kamerki czy ekranu dotykowego. Możemy jednak spodziewać się wzorcowej zgodności z istniejącym ekosystemem Apple’a czy głośników wysokiej jakości, które mają generować bardzo dobry dźwięk. Wszystko powinno wyjaśnić się już po WWDC 2017.

Apple pokaże na WWDC 2017 system iOS 11

Najwięcej osób prawdopodobnie czeka dziś na premierę systemu iOS 11. Co nie powinno dziwić z racji rosnącej popularności iPhone’ów oraz iPadów. Dziś z samego rana wspominaliśmy wam, że dla iOS 11 Apple przygotowało nową aplikację o nazwie Files, którą dostrzeżono w App Store. Będzie to najpewniej menedżer plików. Tymczasem Steven Troughton-Smith, jeden z deweloperów aplikacji nie próżnuje i jeszcze przed premierą iOS 11 dostrzegł kolejną z planowanych funkcji. Tym razem jest to przeciągnij i upuść.

iOS 11 przeciągnij i upuść

Wzmianki na temat nowej funkcji dostrzeżono w aplikacji Feedback. Będzie ona działać jednak tylko na iPadach z zainstalowanym nowym systemem Apple’a. Jak nietrudno się domyślić, dotyczy możliwości przenoszenia i upuszczania plików czy dokumentów na podzielonym ekranie. Będzie to z pewnością bardzo wygodne i ciekawe rozwiązanie. Oczywiście, wraz z nową odsłoną systemu iOS 11 spodziewamy się naprawdę wiele, wiele więcej. Najważniejsze z funkcji zostaną omówione już na WWDC 2017.

Zobacz także: WWDC 2017: gdzie i jak oglądać keynote Apple’a

źródło: Twitter

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij