Udostępnij
Tweetnij

iOS 10.3, macOS 10.12.4, tvOS 10.2 i watchOS 3.2 dla wszystkich

Apple dosłownie przed chwilą udostępniło aktualizacje do systemów iOS 10.3, macOS 10.12.4, tvOS 10.2 i watchOS 3.2. Uaktualnienia są już dostępne drogą OTA i wprowadzają naprawdę mnóstwo nowości i udoskonaleń. Najwięcej zaszyto ich w iOS 10.3, gdzie pojawił się nowy system plików Apple File System (APFS) czy nowa sekcja Apple ID w ustawieniach.

Apple dosłownie przed chwilą udostępniło aktualizacje do systemów iOS 10.3, macOS 10.12.4, tvOS 10.2 i watchOS 3.2. Uaktualnienia są już dostępne drogą OTA i wprowadzają naprawdę mnóstwo nowości i udoskonaleń. Najwięcej zaszyto ich w iOS 10.3, gdzie pojawił się nowy system plików Apple File System (APFS) czy nowa sekcja Apple ID w ustawieniach.

Apple uruchomiło publiczne beta testy systemów iOS 10.3, macOS 10.12.4, tvOS 10.2 i watchOS 3.2 pod koniec stycznia. Najpierw oddano je w ręce deweloperów aplikacji, a potem także użytkownikom biorącym udział w testach w ramach Apple Beta Software Program. Dziś aktualizacje te udostępniono dla wszystkich właścicieli iPhone’ów, iPadów, komputerów Mac, zegarków Apple Watch czy Apple TV 4. generacji.

APFS Apple File System iOS 10.3 tvOS 10.2

iOS 10.3 wprowadza system plików Apple File System i nie tylko

iOS 10.3 jest najistotniejszą z wydanych dziś aktualizacji. Nie tylko z racji tego, że trafi na najwięcej urządzeń firmy z Cupertino, wszak iPhone’ów jest już naprawdę wiele, ale także z racji tego, że zawiera naprawdę mnóstwo udoskonaleń i nowości. iOS 10.3 wprowadza nowy system plików Apple File System (APFS), o którym już szerzej wam wspominaliśmy jakiś czas temu. Następnie mamy nowe sekcje Apple ID w ustawieniach, jak i Zgodność programów. Wprowadzono tez liczne nowości w funkcji CarPlay czy wizualne informacje o zajętości dysku iCloud. Warto też wspomnieć o tym, że po instalacji iOS 10.3 oprogramowanie może was nagabywać do włączenia podwójnego uwierzytelniania kont (o ile jeszcze tego nie zrobiliście). Jakiś czas temu nagraliśmy dla was wideo, gdzie pokazaliśmy najciekawsze nowości z iOS 10.3. Film możecie obejrzeć poniżej, a jeszcze niżej znajdziecie oficjalny wykaz zmian z iOS 10.3.

Nowe funkcje dodane w uaktualnieniu iOS 10.3 obejmują m.in. lokalizowanie słuchawek AirPods przy użyciu usługi Znajdź mój iPhone oraz rozszerzone możliwości używania Siri w programach obsługujących płatności, rezerwacje przejazdów i w programach producentów samochodów.

Znajdź mój iPhone

 • Pokazywanie aktualnej lub ostatniej znanej lokalizacji słuchawek AirPods
 • Odtwarzanie w jednej lub obu słuchawkach AirPods dźwięku pozwalającego łatwiej je znaleźć

Siri

 • Obsługa płacenia i sprawdzania rachunków w programach do płatności
 • Obsługa planowania w programach do rezerwacji przejazdów
 • Obsługa sprawdzania poziomu paliwa, statusu blokady, włączania świateł i aktywowania klaksonu w programach producentów samochodów
 • Wyniki i statystyki krykieta w lidze Indian Premier League i International Cricket Council

CarPlay

 • Skróty na pasku statusu, ułatwiające dostęp do ostatnio używanych programów
 • Ekran Odtwarzane w Apple Music pozwala na dostęp do następnego utworu oraz do albumu, z którego pochodzi utwór aktualnie odtwarzany
 • Codziennie uaktualniane, personalizowane listy utworów i nowe kategorie muzyczne w Apple Music

Inne udoskonalenia i poprawki

 • Możliwość oglądania filmów raz wypożyczonych w iTunes na wszystkich Twoich urządzeniach
 • Nowy, scalony widok Ustawień, zawierający informacje o koncie, ustawieniach i urządzeniach powiązanych z Apple ID
 • Godzinowe raporty pogodowe w programie Mapy, pokazywane po użyciu 3D Touch na wyświetlanej aktualnej temperaturze
 • Obsługa wyszukiwania „zaparkowanego samochodu” w programie Mapy
 • Możliwość usuwania zaproszeń w Kalendarzu i oznaczania ich jako niechciane
 • Obsługa scen przy użyciu akcesoriów z przełącznikami i przyciskami w programie Dom
 • Obsługa statusu poziomu naładowania baterii akcesoriów w programie Dom
 • Obsługa dostępu do ostatnio uaktualnionych programów przy użyciu 3D Touch i widżetu Dziś w programie Podcasty
 • Możliwość udostępniania programów i odcinków podcastów w programie Wiadomości z pełną obsługą odtwarzania
 • Usunięto problem, który mógł uniemożliwiać wyświetlanie bieżącego położenia w programie Mapy po wyzerowaniu danych lokalizacji/prywatności
 • Udoskonalenia stabilności funkcji VoiceOver w programach Telefon, Safari i Mail

Informacje na temat zawartości związanej z zabezpieczeniami w uaktualnieniach oprogramowania firmy Apple można znaleźć w tej witrynie:

https://support.apple.com/pl-pl/HT201222

iOS 10.3 mogą pobrać właściciele iPhone’ów 5 i nowszych, iPadów 4 i nowszych oraz iPodów touch ostatniej generacji. Można to zrobić poprzez program iTunes na komputerze Mac lub z Windows. Drugą metodą jest pobranie aktualizacji drogą OTA. Można to zrobić udając się do sekcji Ustawienia, Ogólne i Uaktualnienia.

Apple udostępnia także macOS 10.12.4, tvOS 10.2 i watchOS 3.2

Apple udostępniło dziś także inne aktualizacje. Pierwszą jest macOS 10.12.4, która debiutuje przede wszystkim z funkcją Night Shift. Znamy ją już z iOS 9.3 i tutaj jej działanie jest podobne. Funkcja odpowiada za redukowanie po zmroku niebieskiego światła, które zastępowane jest cieplejszym żółtym światłem. W ten sposób oczy lepiej odpoczywają i łatwiej jest nam zasnąć. Nowościami są także wyniki zawodów w krykieta w Siri, poprawione API PDFKit czy analityka iCloud. Dziś można też pobrać tvOS 10.2 na Apple TV 4. generacji, jak i watchOS 3.2 dla zegarków Apple Watch, które wprowadza przede wszystkim z nowy tryb kina/teatru.

Na poniższym filmie obejrzysz nasz materiał o iPhonie 8:

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij