Udostępnij
Tweetnij

Apple TV 5. generacji z tvOS 11 dostrzeżone w logach

Apple prawdopodobnie rzeczywiście przygotowuje się do premiery Apple TV 5. generacji. Twórcy jednej z arkadowych gier dostrzegli w logach nowe urządzenie o nazwie AppleTV6,2 z systemem tvOS 11. Obecna generacja przystawki do telewizorów z tvOS 10 to AppleTV5,3. Tak więc prawdopodobnie otrzymaliśmy dowód na istnienie nowego modelu.

Apple prawdopodobnie rzeczywiście przygotowuje się do premiery Apple TV 5. generacji. Twórcy jednej z arkadowych gier dostrzegli w logach nowe urządzenie o nazwie AppleTV6,2 z systemem tvOS 11. Obecna generacja przystawki do telewizorów z tvOS 10 to AppleTV5,3. Tak więc prawdopodobnie otrzymaliśmy dowód na istnienie nowego modelu.

Bloomberg miesiąc temu raportował, że firma z Cupertino rzeczywiście testuje nowe Apple TV, które ma m.in. zapewnić wsparcie dla obrazu w jakości 4K UHD. Od tego raportu upłynęło kilka tygodni i Macrumors raportuje, że prawdopodobnie otrzymaliśmy pierwszy dowód na istnienie nowego modelu urządzenia. Serwis źródłowy został poinformowany przez deweloperów z Firi Games (twórców gier Phoenix HD i Phoenix II) o logach, które dostrzeżono w Phoenix HD.

W logach dostrzeżono pojedyncze urządzenie o nazwie kodowej AppleTV6,2. Co najciekawsze, pracowało ono pod kontrolą systemu tvOS 11, a nie 10.x. Prawdopodobnie jest to zupełnie nowe Apple TV 5. generacji. Obecna wersja przystawki do telewizorów ukrywa się pod nazwą AppleTV5,3. Adres IP pochodzi z zakresu należącego do głównej siedziby firmy z Cupertino, a więc najpewniej w logach dostrzeżono prototypowe urządzenie jednego z pracowników.

Apple TV 4. generacji Siri Apple TV 5 tvOS 11

Niestety, Firi Games więcej informacji nie dostarczyło. Apple TV 4. generacji pokazano we wrześniu 2015 roku wraz z iPhone’ami 6s. Urządzenie trafiło do sprzedaży kilka tygodni później. Premiera nowego modelu po dwóch latach od poprzedniego jest więc bardzo prawdopodobna. Co prawda, Apple TV 4. generacji zadebiutowało po trzech i pół roku od 3. gen, ale dziś już wiemy, że przyczyną dużego opóźnienia była Siri. Możliwe, że tym razem firma z Cupertino wyrobi się na czas i obejdzie się bez problemów.

Apple TV 5. generacji zapewne otrzyma znacznie mocniejszy procesor, który pozwoli urządzeniu „uciągnąć” obraz w jakości 4K UHD, o czym zresztą już wcześniej raportował serwis Digitimes. Nie wiadomo jednak, czego jeszcze można się spodziewać. Wcześniejsze plotki zakładały, że Apple TV rozważano pod kątem centrum dla cyfrowego domu, jako odpowiedź na Amazon Echo czy Google Home, ale podobno plany te porzucone. Apple TV 4. generacji pełni jedynie rolę huba dla inteligentnych gadżetów zgodnych z HomeKit.

Apple na WWDC 2017 pokaże tvOS 11, a nie tvOD 10.4

Część osób spodziewało się, że w trakcie WWDC 2017 firma z Cupertino zaprezentuje, poza watchOS 4.0, macOS 10.13 i iOS 11, system tvOS 10.4. Tymczasem będzie to tvOS 11, a więc większa aktualizacja platformy, w której zapewne nie zabraknie wielu nowości także dla użytkowników obecnej generacji urządzenia. Jakich dokładnie? O tym przekonamy się dopiero 5 czerwca, bo wtedy odbędzie się keynote otwierający WWDC 2017, w trakcie którego zostaną omówione najważniejsze nowości nowych systemów.

Na poniższym filmie obejrzysz nowości z iOS 10.3:

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij