Udostępnij
Tweetnij

Apple A1845 na stronie FCC. Tajemnicze urządzenie z NFC, ale to nie Apple TV

Na stronie komisji FCC pojawiło się nowe urządzenie Apple’a, które ukrywa się pod nazwą A1845. To już trzecie podobne urządzenie, które w ostatnich kilku miesiącach dostrzeżono na stronie amerykańskiej komisji. Nie jest to nowe Apple TV, choć tak wcześniej podejrzewano i przeznaczenie tego urządzenia do dziś pozostaje zagadką.

Na stronie komisji FCC pojawiło się nowe urządzenie Apple’a, które ukrywa się pod nazwą A1845. To już trzecie podobne urządzenie, które w ostatnich kilku miesiącach dostrzeżono na stronie amerykańskiej komisji. Nie jest to nowe Apple TV, choć tak wcześniej podejrzewano i przeznaczenie tego urządzenia do dziś pozostaje zagadką.

We wrześniu 2016 roku na stronie FCC dostrzeżono tajemnicze urządzenie Apple’a ukrywające się pod nazwą A1844. Niedawno u FCC pojawił się podobny gadżet z oznaczeniem 1846. Teraz na stronie amerykańskiej komisji dostrzeżono model A1845. Wszystkie nazwy są zbliżone do siebie i najpewniej mamy tutaj do czynienia z jednym i tym samym urządzeniem, ale w nieco różnych wersjach. Niestety, jego przeznaczenie do dziś pozostaje zagadką, której nie rozwikłano.

Apple A1845 FCC

Początkowo sądzono, że Apple A184x może być nowym modelem Apple TV. Może nie zupełnie nowym, a nieco zmodyfikowanym, jak to uczyniono w 2014 roku, gdy wprowadzono po cichu odświeżone Apple TV 3. generacji, gdzie zmodyfikowano m.in. sekcję odpowiedzialną za łączność bezprzewodową. Szybko jednak porzucono te domysły, co wynika z dwóch faktów. Po pierwsze, A184x ma zupełnie inne parametry dla zasilania. Po drugie, urządzenie ma wbudowany moduł NFC, którego obecność w Apple TV raczej trudno wytłumaczyć.

Zobacz także >> Te skróty 3D Touch z iOS 10 z pewnością warto znać

Sugeruje się, że może to być urządzenie na wewnętrzne potrzeby firmy. Jak dobrze wiemy, w salonach stacjonarnych firmy znajdują się tzw. iBeacons, które służą do komunikacji z urządzeniami klientów, gdy ci są w pobliżu. I możliwe, że A184x jest właśnie tego typu sprzętem, choć nie ma co do tego pewności.

Apple TV z Siri mogłoby być centrum cyfrowego domu

Wracając jednak do tematu Apple TV. Nowa generacja urządzenia prawdopodobnie jest w przygotowaniu. Choć od premiery poprzedniego modelu nie upłynęły nawet dwa lata. Na ten moment jednak nie wiadomo, czego dokładnie można się spodziewać po tym urządzeniu. Firma z Cupertino brała pod uwagę stworzenie z Apple TV gadżetu pełniącego rolę centrum cyfrowego domu. Czegoś na wzór głośników Google Home czy Amazon Echo. Niestety, plany te podobno porzucono, choć nie wiadomo, na ile plotki te są prawdziwe. Firma z Cupertino być może przygotowuje odrębne urządzenie tego typu, które będzie konkurować z głośnikami innych producentów. W zeszłym roku pojawiły się plotki, jakoby taki gadżet miał mieć wbudowaną kamerę. Po to, aby zapewnić więcej funkcji. Oczywiście, Siri odegra tutaj wielką rolę, ale nie ma pewności, że takie urządzenie w ogóle zostanie wprowadzone do sprzedaży. I raczej nie powinniśmy spodziewać się go w trakcie marcowej konferencji, w trakcie której najważniejszą nowością mają być nowe iPady.

Poniżej obejrzysz film poświęcony nowościom z systemu iOS 10.3 beta 1:

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij