Udostępnij
Tweetnij

Steve Jobs po porzuceniu roli CEO pracował nad telewizorem Apple

Steve Jobs tuż przed swoją śmiercią wpadł na pomysł, który, jak twierdzi Walt Mossberg, zrewolucjonizowałby świat telewizji.

Steve Jobs tuż przed swoją śmiercią wpadł na pomysł, który, jak twierdzi Walt Mossberg, zrewolucjonizowałby świat telewizji.

Steve Jobs był wizjonerem. Pomimo swojej choroby nadal pracował nad swoimi wielkimi projektami. Okazuje się, że nawet po tym, jak zrezygnował ze stanowiska prezesa w Apple’a nadal zajmował się sprawami firmy. W tym czasie pracował nad zestawem telewizyjnym, łącznie z samym telewizorem.

Apple TV 4. generacji Siri

Serwis Recode twierdzi, że Steve Jobs zadzwonił do Walta Mossberga 24. sierpnia 2011 roku, czyli niedługo po tym, jak ogłoszono, iż będzie rezygnował ze stanowiska prezesa Apple ze względu na pogarszający się stan zdrowia. Jobs dzwonił jednak do Mossberga, by mu wytłumaczyć, że wciąż będzie bardzo zaangażowany w sprawy firmy, pomimo tego, iż nie będzie jej przewodził. Miał być zaangażowany w strategiczne decyzje Apple. Sam miał zająć się natomiast tematem wspomnianej telewizji.

Powiedział: „Cóż, to telewizja. Myślę, że mamy już sposób na to, jak to zrobić i to będzie wyglądało fantastycznie. Chciałbym, żebyś przyjechał za kilka miesięcy, bo chcę ci to pokazać” – wspomina słowa Jobsa Mossberg.

Steve Jobs - pierwszy iPhone

Oczywiście, Jobs nie zdążył podzielić się z całym światem kolejnym swoim pomysłem, jednak z tego, co twierdzi Mossberg, zrewolucjonizowałoby to cały świat telewizji. Potwierdził przy tym, że pomysł byłego prezesa Apple był bardzo… Apple’owski. Innymi słowy – gwarantował bardzo wysoką jakość, ale również był bardzo prosty w obsłudze.

Mossberg miał pojawić się w Cupertino, by zobaczyć nową telewizję. Zanim jednak wszystko zostało zaaranżowane, Steve Jobs zmarł. Nie wiadomo czy kiedykolwiek poznamy projekt, za którym stał Jobs. Być może kiedyś Apple zdecyduje się na wprowadzenie go w życie. Do tej pory pomysł będzie owiany tajemnicą.

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij