Udostępnij
Tweetnij

Tim Cook sprzedał akcje Apple o wartości 36 mln dolarów

Tim Cook otrzymał od Apple akcje w ramach nagrody za 5 lat prezesowania. Część sprzedał i zarobił 36 milionów dolarów. Resztę przeznaczył na podatki.

Tim Cook otrzymał od Apple akcje w ramach nagrody za 5 lat prezesowania. Część sprzedał i zarobił 36 milionów dolarów. Resztę przeznaczył na podatki.

Tim Cook postanowił jednak sprzedać łącznie 980 otrzymanych w ramach nagrody za 5 lat wytrwania na stanowisku prezesa Apple. Sam sprzedał 334 tysiące w cenie od 107.21 dolara do 107.69 dolara. Łącznie za te akcji zainkasował 36 milionów dolarów.

Co z resztą akcji? Zostały one sprzedane w imieniu Cooka przez Apple w ramach rozliczenia podatkowego za otrzymane wcześniej RSU, czyli akcje warunkowe otrzymywane bezpłatnie w ramach umowy z firmą. Łączna wartość 656 tysięcy akcji wyniosła 70 milionów dolarów. To nie były jednak wszystkie akcje Cooka. Ma on jeszcze w posiadaniu 1,3 mln akcji o łącznej wartości 140 milionów dolarów.

Tim Cook Jony Ive

Przypomnijmy, że kilka dni temu minęło 5 lat od kiedy Tim Cook przejął dowodzenie nad Apple. Jego poprzednikiem był legendarny Steve Jobs. Internet prześciga się w ocenie nowego prezesa. Część twierdzi, iż jest on świetnym szefem, pod którego skrzydłami Apple osiągnęło rekordowe wyniki w 2015 roku. Inni wypominają mu natomiast ostatni kwartał, kiedy gigant z Cupertino odnotował spadek przychodów o 14%, co jest drugim co do wielkości spadkiem w ostatnich 13 latach istnienia firmy Apple.

Źródło: MacRumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij