Udostępnij
Tweetnij

Apple uruchomiło publiczne beta testy iOS ze względu na kiepskie mapy

Apple uruchomiło po raz pierwszy publiczne beta testy iOS w zeszłym roku. Wcześniej możliwość testowania poglądowych wersji systemu mieli tylko deweloperzy. Okazuje się, że za decyzją ukrywają się kiepskie mapy Apple.

Apple uruchomiło po raz pierwszy publiczne beta testy iOS w zeszłym roku. Wcześniej możliwość testowania poglądowych wersji systemu mieli tylko deweloperzy. Okazuje się, że za decyzją ukrywają się kiepskie mapy Apple.

Publiczne beta testy iOS

Do marca 2015 roku nowe wersje systemu dla iPhone’ów i iPadów mogli testować tylko deweloperzy zarejestrowani w płatnym programie iOS Dev. To jednak uległo zmianie i w zeszłym roku (wraz z iOS 8.3) firma z Cupertino postanowiła po raz pierwszy dać możliwość przetestowania iOS beta wszystkim zainteresowanym, w ramach Apple Beta Software Program, który kontynuowany jest w tym roku i zainteresowani mogą brać udział w testach iOS 10 beta.

Co skłoniło Apple do takiego kroku? Okazuje się, że za decyzją ukrywają się Mapy Apple, które, co tu dużo mówić, pozostawiają jeszcze wiele do życzenia, a początkowo były bardzo niedopracowane. Ujawnił to Eddy Cue, starszy wiceprezes w Apple od oprogramowanie internetowego i usług, w wypowiedzi dla Fast Company.

Dla nas wszystkich mieszkających tu w Cupertino mapy były całkiem niezłe. Prawda? Więc (problem) nie był dla nas oczywisty. Nigdy nie byliśmy w stanie zweryfikować go na dużej liczbie użytkowników w celu uzyskania opinii. Teraz to robimy. – powiedział Cue.

Mapy Apple zadebiutowały wraz z iOS 6, który udostępniono dla wszystkich we wrześniu 2012 roku. Była to pierwsza odsłona systemu dla iPhone’ów i iPadów, w której pozbyto się wcześniej wykorzystywanych Map Google.

źródło: fast company

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij