Udostępnij
Tweetnij

Mapy Apple ze środkami transportu publicznego w Pradze

Praga to trzecie europejskie miasto ze wsparciem dla środków transportu publicznego w aplikacji Mapy Apple. Pozostałe dwa to Londyn oraz Berlin.

Apple cały czas udoskonala własne mapy i co jakiś czas dodaje w nich wsparcie dla transportu publicznego w kolejnych miastach. W Europie do tej pory taka funkcja dostępna była tylko dla Londynu i Berlina, a teraz dodano także czeską Pragę.

Mapy Apple

Praga jest trzecim miastem w Europie, gdzie Mapy Apple oferują dostęp do informacji o środkach transportu publicznego. Wsparcie dla Pragi obejmuje informacje o metrze czy szybkiej kolei miejskiej Esko. Nowa funkcja dostępna jest zarówno w mapach na urządzenia z iOS, jak i na komputerach Mac.

Warto dodać, że wcześniej wytyczoną trasę wraz ze środkami transportu publicznego na komputerze Mac można szybko udostępnić wybierają przycisk Wyślij do iPhone. Na razie nie wiadomo, kiedy podobne funkcje zostaną dodane przez Apple chociażby dla Warszawy. Możliwe, że nieprędko.

źródło: macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij