Udostępnij
Tweetnij

iPhone to nie tylko najpopularniejszy smartfon, ale i produkt

W tym tygodniu Apple pochwaliło się, że sprzedało miliardowy egzemplarz iPhone’a. Nastąpiło to w zeszłym tygodniu. Okazuje się jednak, że iPhone to nie tylko najpopularniejszy smartfon, ale także produkt w historii, co ujawnia Horace Dediu z Asymco.

W tym tygodniu Apple pochwaliło się, że sprzedało miliardowy egzemplarz iPhone’a. Nastąpiło to w zeszłym tygodniu. Okazuje się jednak, że iPhone to nie tylko najpopularniejszy smartfon, ale także produkt w historii, co ujawnia Horace Dediu z Asymco.

iPhone 2G

iPhone jest telefonem, który odmienił świat. Pierwszy smartfon marki Apple wręcz zrewolucjonizował rynek telefonów. Inni producenci szybko poszli w ślady firmy z Cupertino i wprowadzili do oferty własne telefony z ekranami pojemnościowymi. W tym tygodniu firma z Cupertino pochwaliło się miliardowym iPhone’em, który trafił w ręce klienta. Nastąpiło to w zeszłym tygodniu. Tim Cook, CEO Apple tak skomentował ten historyczny moment: iPhone stał się jednym z najważniejszych, zmieniających świat i udanych produktów w historii. Jest czymś więcej niż tylko stałym towarzyszem. iPhone jest bardzo istotną częścią naszego codziennego życia i umożliwia nam wiele codziennych czynności. W zeszłym tygodniu osiągnęliśmy kolejny kamień milowy, gdy sprzedaliśmy miliardowego iPhone’a. Nigdy nie stawialiśmy na ilość, a na najlepsze produkty, które robią różnicę. Dziękuję tutaj wszystkim w Apple za pomoc w trakcie zmieniania świata.

Sprawie przyjrzał się z bliska Horace Dediu z Asymco, który często publikuje ciekawe fakty i dane statystyczne poświęcone Apple. Według Dediu iPhone jest nie tylko najpopularniejszym smartfonem, ale w ogóle produktem konsumenckim, który kiedykolwiek trafił na rynek.

iPhone nie jest tylko najlepiej sprzedającym się telefonem mobilnym, ale także najlepiej sprzedającym się odtwarzaczem muzycznym, aparatem fotograficznym czy ekranem dla filmów oraz komputerem w historii. Jest, tak po prostu, najlepiej sprzedającym się produktem wszech czasów. – stwierdza na blogu Asymco Horace Dediu.

Dediu opublikował kilka ciekawostek dla porównania i tak najlepiej sprzedającymi się, w zależności od kategorii produktu, są:

  • Model auta: VW Beetle – 21,5 mln sztuk
  • Marka auta: Toyota Corolla – 43 mln sztuk
  • Album muzyczny: Thriller Michaela Jacksona – 70 mln egzemplarzy
  • Pojazd: Honda Super Cub – 87 mln sztuk
  • Książka: Władca pierścieni – 150 mln egzemplarzy
  • Zabawka: kostka Rubika – 350 mln sztuk
  • Konsola do gier: PlayStation – 382 mln sztuk
  • Seria książek: Harry Potter – 450 mln egzemplarzy
  • Telefon mobilny: iPhone – 1 mld sztuk

To co udało się dokonać firmie Tima Cooka jest z pewnością fenomenem na skalę światową. Żadna inna seria telefonów nie sprzedała się aż w tak dużej ilości, a Apple’owi udało się tego dokonać w ciągu zaledwie 9 lat od debiutu pierwszego iPhone’a, który wyszedł spod rąk nieżyjącego już założyciela firmy, Steve’a Jobsa.

Źródło: asymco

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij