Udostępnij
Tweetnij

Pegatron też automatyzuje własne fabryki iPhone’ów

Serwis Digitimes raportuje, że Pegatron idzie w ślady Foxconnu i również automatyzuje własne fabryki, w których powstają iPhone’y.

Serwis Digitimes raportuje, że Pegatron idzie w ślady Foxconnu i również automatyzuje własne fabryki, w których powstają iPhone’y.

Przewodniczący rady nadzorczej Pegatron Technology, TH Tung przekazał chińskim mediom, że zatrudnienie pracowników w fabryce w Szanghaju w tym roku zostało zredukowane względem 2015 roku. Firma postawiła na koncept Industry 4.0, który zakłada zautomatyzowanie produkcji w fabrykach. Użycie robotów sprawia, że fabryka zachowuje wydajność, ale przy okazji potrzebuje mniej siły roboczej w postaci ludzi.

Pegatron

Tung stwierdza, że automatyzacja fabryki pozwoli zredukować ilość ludzi aż pięciokrotnie – 100 pracowników będzie mogło zostać zastąpionych 20 osobami i robotami. Przewodniczący podkreśla, że duża rekrutacja miała sens w przeszłości i była potrzebna do zachowania wydajności, ale w czasach Industry 4.0 nie jest to już tak istotne.

Wiemy również, że podobnie uczynił największy producent iPhone’ów, Foxconn, który w ciągu ostatnich dwóch lat zredukował ilość pracowników niemal dwukrotnie (ze 110 tysięcy do 60 tysięcy). To również było możliwe z użyciem robotów. Obecnie w fabrykach obu firm powstają iPhone’y 7, których premiery spodziewamy się we wrześniu. Podobno fabryki opuszcza około 500 tysięcy telefonów dziennie. Pewne plotki sugerują, że produkcję tegorocznych iPhone’ów powierzono także firmie Wistron.

Na poniższym filmie obejrzysz nowości z aplikacji Wiadomości z iOS 10:

źródło: digitimes

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij