Udostępnij
Tweetnij

iOS 10 z niezaszyfrowanym cachem kernela. Apple wyjaśnia decyzję

W iOS 10 beta 1 znajduje się niezaszyfrowany cache kernela, co wzbudziło w sieci wiele pytań. Apple udzieliło odpowiedzi i przekazało, że to celowy zabieg, a nie wpadka jak sądzono.

W iOS 10 beta 1 znajduje się niezaszyfrowany cache kernela, co wzbudziło w sieci wiele pytań. Apple udzieliło odpowiedzi i przekazało, że to celowy zabieg, a nie wpadka jak sądzono.

Apple udostępniło iOS 10 beta 1 zaraz po keynote otwierającym konferencję WWDC 2016 i niedawno odkryto, że system ma niezaszyfrowaną pamięć podręczną kernel, co jest dosyć dziwne w przypadku systemu iOS, gdzie wcześniej ten element zawsze był szyfrowany. Brak szyfrowania sprawia, że do cache można uzyskać dostęp. Czy to dobrze?

iOS 10

Apple odpowiedziało serwisowi TechCrunch i dowiadujemy się, że zabieg był celowy, a nie wpadką, jak co niektórzy sądzili. W odpowiedzi czytamy: pamięć podręczna kernela nie zawiera żadnych informacji osobistych użytkownika, a poprzez brak szyfrowania jesteśmy w stanie zoptymalizować wydajność systemu operacyjnego, bez naruszania bezpieczeństwa. – powiedział przedstawiciel Apple.

Apple zapewne liczy, że dzięki temu część specjalistów zgłosi ewentualne luki, które będą mogły zostać załatane przed publiczną premierą iOS 10 dla wszystkich, a to ma nastąpić we wrześniu tego roku. Oczywiście, w stabilnej wersji nowego oprogramowania cache kernela zostanie już pewnie zaszyfrowany.

źródło: techcrunch

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij