Udostępnij
Tweetnij

Nowy sposób odblokowywania iPhone’a jest co najmniej dziwny

W iOS 10 Apple zmieniło sposób odblokowywania iPhone’a. Zniknęło słynne „odblokuj”, a w zamian pojawia się „Aby odblokować, naciśnij Początek”.

W iOS 10 Apple zmieniło sposób odblokowywania iPhone’a. Zniknęło słynne „odblokuj”, a w zamian pojawia się „Aby odblokować, naciśnij Początek”.

Dwa dni temu Apple udostępniło deweloperom aplikacji system iOS 10 beta 1. Oprogramowanie debiutuje z wieloma nowościami i udoskonaleniami. Nie zabrakło jednak także pewnych zmian, które trudno zrozumieć. Przykładem jest odblokowywanie ekranu. W iOS 9 i wcześniejszych wersjach systemu wystarczyło tylko przesunąć palcem w bok i ekran był odblokowywany. Jeśli smartfon jest zabezpieczony, to należy wpisać kod blokady lub przyłożyć palec do przycisku Touch ID. Tymczasem w iOS 10 jest nieco inaczej.

Mamy dwa scenariusze. Z wyłączonym i włączonym ekranem blokady. W pierwszym przypadku należy podnieść telefon i następnie – w zależności od obecności kodu blokady lub nie – raz wcisnąć Początek lub odblokować smartfona kodem czy Touch ID. W drugim scenariuszu w iOS 10 musimy nacisnąć Początek i w przypadku stosowania kodu blokady, musimy jeszcze raz dotknąć Touch ID. Oczywiście, w tym przypadku wystarczy jedno wciśnięcie, zwolnienie przycisku i przytrzymanie palcem Touch ID około 0,5 sekundy. Jednym zmiany wprowadzone w iOS 10 podobają się, a innym nie.ekran-blokady

Skąd taki pomysł? Tego nie wiemy. Jest jednak możliwe, że Apple się rozmyśli oraz nie wprowadzi tego rozwiązania w finalnej wersji iOS 10 i powróci do starszego, do którego jesteśmy już przyzwyczajeni. Jeśli nie, to przyzwyczajenia związane z przesuwaniem palcem w bok trzeba będzie zmienić. Powyższe zmiany można jednak poniekąd zrozumieć pod kątem Touch ID z najnowszych iPhone’ów, gdzie przycisk działa niemal natychmiastowo.

via bgr

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij