Udostępnij
Tweetnij

Urządzenie Apple dla cyfrowego domu może mieć wbudowaną kamerę

Serwis CNet raportuje, że konkurent Apple dla Amazon Echo i Google Home może mieć wbudowaną kamerę. Co ciekawe, z funkcją rozpoznawania twarzy.

Serwis CNet raportuje, że konkurent Apple dla Amazon Echo i Google Home może mieć wbudowaną kamerę. Co ciekawe, z funkcją rozpoznawania twarzy.

Plotki na temat odpowiedzi Apple na Amazon Echo i Google Home nabierają rozpędu. Najpierw własny raport opublikowało The Information, a potem Venturebeat. Teraz zrobił to też serwis CNet, który raportuje, powołując się na źródła bliskie planom Apple, że gigant z Redmond rozważa implementację kamery we własnym urządzeniu dla cyfrowego domu. Kamerka miałaby mieć szerokie pole widzenia i ponadto umożliwiałaby rozpoznawanie twarzy, co pozwoliłoby na bardziej spersonalizowany dobór funkcji w trakcie pracy z urządzeniem. Dla przykładu, gadżet byłby w stanie dobrać muzykę w salonie w zależności od przebywających w nim osób czy dobrałby odpowiednie oświetlenie.

Amazon Echo

Jak dobrze wiemy, Google Home i Amazon Echo opierają się jedynie na „kontakcie” głosowym. Wprowadzenie kamery przez Apple we własnym urządzeniu zapewne dałoby więcej możliwości. Z drugiej strony, pojawi się jeszcze więcej pytań o prywatność, bo czy na pewno ktoś chciałby przebywać w domu Wielkiego Brata, gdzie ciągle „coś” patrzy? Podobno jednak Apple to tylko rozważa i być może porzuci ten pomysł.

Plotki sugerują, że urządzenie Apple dla cyfrowego domu będzie gotowe do debiutu już w przyszłym roku, choć istnieją pewne szanse na premierę tegorocznej jesieni. Najprawdopodobniej będzie to rozbudowane o nowe funkcje Apple TV, ale to tylko plotki i na więcej informacji musimy jeszcze poczekać.

źródło: cnet

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij