Udostępnij
Tweetnij

Apple odzyskało z recyklingu złoto o wartości około 40 mln dolarów

Apple opublikowało kolejny raport dotyczący wpływu firmy na środowisko. Można się z niego dowiedzieć, że gigant z Cupertino z recyklingu urządzeń odzyskał złoto o wartości ponad 40 mln dolarów.

Apple przedstawiło raport odnośnie wpływu działań firmy na środowisko. Znalazły się w nim informacje odnoszące się do trzech płaszczyzn dotyczących odnawialnych źródeł energii, bezpieczniejszych materiałów oraz procesów i ochrony zasobów. Trzeci z wymienionych rozdziałów mówi między innymi o tym, że w ramach programu recyklingu tylko w ubiegłym roku firmie udało się odzyskać ponad 40370 ton materiału, w tym złoto o wartości 40 mln dolarów.

Apple Liam

Złoto jest powszechnie używane w płytkach drukowanych. Z tych niewielkich fragmentów gigant z Redmond zdołał „wyskrobać” ponad 40 mln dolarów. Takie cienkie złote „nici” są pokrywane później miedzią. Dlaczego Apple nie stosuje samej miedzi? Bo metal ten koroduje. Z samego recyklingu tego metalu zdołano uzyskać kwotę wynoszącą ponad 6 mln dolarów. Ponadto na liście odzyskiwanych materiałów znalazły się srebro, nikiel, aluminium, stal, ołów, cynk, cyna, kobalt, szkło i tworzywa sztuczne. W rozkładaniu iPhone’ów na części pierwsze pomaga Apple’owi robot nazwany Liam.

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij