Udostępnij
Tweetnij

Apple sprzeda w tym roku miliardowego iPhone’a

Pierwszy iPhone debiutował na rynku w 2007 roku i do tej pory sprzedano blisko miliard smartfonów z systemem iOS. Ten miliardowy zostanie sprzedany w tym roku.

Pierwszy iPhone debiutował na rynku w 2007 roku i do tej pory sprzedano blisko miliard smartfonów z systemem iOS. Ten miliardowy zostanie sprzedany prawdopodobnie latem tego roku.

Apple do końca 2015 roku sprzedało 896 milionów iPhone’ów + około 50 milionów sztuk w zeszłym kwartale (dokładna liczbę sprzedanych smartfonów poznamy 25 kwietnia). Analitycy szacują, że w obecnym kwartale Apple sprzeda około 44 milionów iPhone’ów, a więc pod koniec czerwca będzie to około 990 sprzedanych smartfonów z iOS. To oznacza, że latem tego roku (pewnie w lipcu lub sierpniu) zostanie sprzedany miliardowy egzemplarz iPhone’a!

iphone6-wifi-calling-hero

iPhone zadebiutował w 2007 roku i szybko odniósł sukces. Do tego stopnia, że zrewolucjonizował cały rynek telefonów. Konkurencja szybko dostrzegła w tym potencjał i też postawiła na smartfony z ekranami dotykowymi. Gdyby jednak nie pierwszy iPhone, to rynek telefonów dziś mógłby wyglądać zupełnie inaczej. Co nie zmienia faktu, że w zeszłym kwartale doszło do historycznego spadku sprzedaży iPhone’ów i prognozuje się, że taka sytuacja ma dotyczyć całego roku.

Warto dodać, że na świecie jest już ponad miliard aktywnych urządzeń Apple’a.

źródło: cnn money

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij