Udostępnij
Tweetnij

iPhone SE vs iPhone 5s. 2 GB RAM robi różnicę (wideo)

iPhone SE względem iPhone’a 5s ma 2 GB pamięci operacyjnej RAM i jest to zasadnicza różnica, którą doskonale widać na przykładzie pracy z Safari.

iPhone SE względem iPhone’a 5s ma 2 GB pamięci operacyjnej RAM i jest to zasadnicza różnica, którą doskonale widać na przykładzie pracy z Safari.

Za nami premiera iPhone’a SE, który zastąpił w ofercie Apple’a iPhone’a 5s z 2013 roku. Smartfon doczekał się licznych udoskonaleń względem pierwowzoru. Ma szybszy procesor A9 oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. iPhone 5s ma tylko 1 GB pamięci RAM. Czy drugie tyle pamięci robi różnice? Oczywiście, i widać to doskonale na przykładzie przeglądarki Safari. Możecie to obejrzeć na poniższym filmie opublikowanym przez 9to5mac.

Jak nietrudno zauważyć, Safari w iPhonie SE jest w stanie przechowywać w pamięci RAM nawet kilkadziesiąt uruchomionych kart. W przypadku iPhone’a 5s nie jest to możliwe i próba ponownego otwarcia jakiejkolwiek strony kończy się ponownym wczytywaniem zawartości. Oczywiście, Safari to tylko jeden z przykładów. 2 GB pamięci RAM powinno być odczuwalne na dowolnym kroku w trakcie pracy ze smartfonem. Podobnie było w przypadku iPhone’ów 6s porównywanych do „szóstek”.

źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij