Udostępnij
Tweetnij

iPhone wkrótce ma w pełni zastąpić pilota Siri dla Apple TV

Apple odświeżając Apple TV w zeszłym roku zapomniało o przygotowaniu nowej aplikacji Pilot, która miałaby takie możliwości, jak nowy Pilot Siri. To ma wkrótce ulec zmianie i nowa aplikacja sprawi, że iPhone będzie w stanie zastąpić pilota z Apple TV 4. generacji.

apple tv

Apple odświeżając Apple TV w zeszłym roku zapomniało o przygotowaniu nowej aplikacji Pilot, która miałaby takie możliwości jak nowy Pilot Siri. To ma wkrótce ulec zmianie i nowa aplikacja sprawi, że iPhone będzie w stanie w pełni zastąpić pilota z Apple TV 4. generacji.

Niestety, aplikacja Pilot nie doczekała się odświeżenia wraz z premierą Apple TV 4. generacji. To ma jednak ulec zmianie. Informację przekazali Eddie Cue oraz Craig Federighi z Apple, którzy w tym tygodniu rozmawiali z Johnem Gruberem.

Nowa aplikacja Pilot ma zapewnić możliwość komunikowania się z Apple TV 4. generacji z użyciem Siri, co umożliwia obecnie tylko pilot dołączony do urządzenia. Mało tego, iPhone wraz z nową aplikacją będzie również mógł służyć w roli kontrolera do gier. Podobnie jak pilot z Apple TV 4. generacji. Craig Federighi powiedział w podcaście Grubera, że iPhone z nową aplikacją Pilot będzie mógł w pełni zastąpić kontroler sprzedawany z Apple TV.

Kiedy to nastąpi? W ciągu kilku najbliższych miesięcy, ale dokładna data wydania nowej aplikacji Pilot nie jest znana. Kto wie, a może zobaczymy ją w okolicy konferencji WWDC 2016? To się okaże z czasem. Rozmowę Grubera z Craigiem Federighi i Eddym Cue może przesłuchać tutaj.

źródło: engadget

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij