Udostępnij
Tweetnij

Plotka: produkcją układów A10 dla iPhone’ów 7 zajmie się tylko TSMC

Jeśli wierzyć plotkom, to Samsung nie weźmie udziału w produkcji procesorów Apple A10 dla iPhone’ów 7. Całością produkcji ma zająć się TSMC. Nie liczmy jednak na to, że nowy układ Apple będzie wykonany w 10-nm procesie technologicznym.

appleshadow

Jeśli wierzyć plotkom, to Samsung nie weźmie udziału w produkcji procesorów Apple A10 dla iPhone’ów 7. Całością produkcji ma zająć się TSMC. Nie liczmy jednak na to, że nowy układ Apple’a będzie wykonany w 10-nm procesie technologicznym.

ETNews raportuje, że cała produkcja procesorów Apple A10 dla iPhone’ów 7 przypadnie tym razem wyłącznie TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company). Samsung, który dostarcza procesory A9 dla iPhone’ów 6s ma zostać wykluczony z produkcji A10. W raporcie czytamy, że produkcja nowych procesorów ruszy pełną parą w czerwcu.

Źródło informacji sugeruje, że TSMC mogło wygrać z Samsungiem, gdyż może zaoferować produkcję procesorów w 10-nanometrowym procesie technologicznym. Cóż, …nie. Przedstawiciele TSMC poinformowali, że będą gotowi do masowego wytwarzania układów SoC w 10 nm dopiero w przyszłym roku. Ewentualnie, mniejsza produkcja w takim rozmiarze technologicznym może rozpocznie się w drugiej połowie tego roku. To oznacza, że procesory A10 nie będą wykonane w 10-nm procesie.

Rzeczywistym powodem, dla którego Apple rezygnuje z pomocy Samsunga może być problem dotyczący procesorów A9. Jak dobrze pamiętamy, układy z iPhone’ów 6s z fabryk Koreańczyków okazały się być nieco „gorsze” niż te od TSMC. Oczywiście, różnice są nieznaczne, ale nadal na korzyść układów od Tajwańczyków.

źródło: etnews (via macrumors)

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij