Udostępnij
Tweetnij

iOS 9 już na ponad 50% aktywnych iUrządzeń. Tak twierdzi Apple

Firma z Cupertino poinformowała dziś, że pod kontrolą iOS 9 pracuje już ponad 50% wszystkich aktywnych iPhone’ów, iPadów i iPodów touch.

ios-9-logo

Firma z Cupertino poinformowała dziś, że pod kontrolą iOS 9 pracuje już ponad 50% wszystkich aktywnych iPhone’ów, iPadów i iPodów touch.

Apple udostępniło iOS 9 w zeszłą środę po godzinie 19:00 naszego czasu. Od tej pory nie upłynęło jeszcze 5 pełnych dni, a tymczasem firma z Cupertino poinformowała, że pod kontrolą nowej wersji oprogramowania pracuje już ponad 50% wszystkich aktywnych iPhone’ów, iPadów oraz iPodów touch! Zmierzono to na podstawie odwiedzin App Store w dniu 19 września! To oznacza rekordowy wynik w przypadku adaptacji nowej wersji systemu iOS.

Nieco inne informacje serwuje nam jednak Mixpanel, który także śledzi udział poszczególnych wersji systemu iOS. Tutaj (stan na godzinę 15:00) wskazuje na udział iOS 9 na poziomie 36,14%, a więc znacznie niższy niż ten sugerowany przez Apple. Wynika to jednak pewnie z zupełnie innych metod związanych z oceną sytuacji. Domyślamy się, że dane pochodzące od Apple są bardziej bliskie rzeczywistości.

Przy okazji Apple przypomina o zbliżającej się premierze iPhone’ów 6s. 25 września rozpocznie się sprzedaż smartfonów na terenie 12 państw, w tym w Niemczech. Firma z Cupertino zapewnia, że w salonach Apple Store będą dostępne nowe smartfony już w dniu premiery. Oczywiście, w ograniczonej liczbie egzemplarzy.

źródło: informacja prasowa

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij