Udostępnij
Tweetnij

Adaptacja iOS 9 na poziomie prawie 19%. Po niespełna dwóch dniach od premiery

Apple udostępniło iOS 9 dla wszystkich w środę wieczorem. Nie upłynęły jeszcze dwie doby, a tymczasem nowy system zdążył zadomowić się już na prawie 19% aktywnych iUrządzeń.

Apple udostępniło iOS 9 dla wszystkich w środę wieczorem. Nie upłynęły jeszcze dwie doby, a tymczasem nowy system zdążył zadomowić się już na prawie 19% aktywnych iUrządzeń.

Premiera iOS 9 dla wszystkich odbyła się w środę o godzinie 19:00 naszego czasu. Wtedy Apple udostępniło uaktualnienie do nowej wersji systemu dla wszystkich. Nie upłynęły jeszcze dwie pełne doby, a tymczasem adaptacja iOS 9 osiągnęła poziom 18,78%, co wykazuje Mixpanel. Możemy więc domyślać się, że po dwóch dobach system być może zadomowi się na ponad 20% aktywnych iGadżetów.

1

Oczywiście, adaptacja iOS 9 odbywa się przede wszystkim kosztem iOS 8, którego udział spadł do poziomu 72%. Tuż przed premierą iOS 9 Apple chwaliło się udziałem iOS 8 na poziomie 87%. Widzimy więc, że wielu użytkowników nie czekało z aktualizacją i już ją przeprowadziło.

Dla porównania, choć to nie jest zbyt trafione, Android Lollipop (5.0.x i 5.1.x łącznie) w sierpniu osiągnął udział na poziomie 21%. Warto dodać, że premiera lizaka odbyła się jesienią zeszłego roku, ale w świecie Androida problem aktualizacji jest bardziej złożony. Co wynika przede wszystkim z dostępności bardzo wielu różnych urządzeń.

źródło: mixpanel

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij