Udostępnij
Tweetnij

Apple ma patent na powierzchnie dotykowe z ogniwami słonecznymi

Apple ma mnóstwo patentów związanych z różnymi technologiami i teraz dołącza do nich patent na powierzchnie dotykowe (jak ekrany), które mają ogniwa słoneczne.

Apple ma mnóstwo patentów związanych z różnymi technologiami i teraz dołącza do nich patent na powierzchnie dotykowe (jak ekrany), które mają ogniwa słoneczne.

Apple zdobyło kolejny patent, który został przyznany firmie przez Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) i tym razem jest to wyłączność na technologie związane z powierzchniami dotykowymi z ogniwami słonecznymi. Co zakłada nowy patent? Umieszczenie dodatkowych ogniw słonecznych na różnych powierzchniach, jak ekrany dotykowe czy gładziki, pozwoli na przechwytywanie światła i zamienianiu go w energię elektryczną, która będzie mogła być dostarczana do baterii zapewniającej działanie całego urządzenia.

6a0120a5580826970c01b8d138d8c7970c-800wi

Brzmi ciekawie? Z pewnością. Pamiętajmy jednak, że na razie to tylko pomysł, patent, który zapewne poczeka kilka lat na to, aż trafi do konkretnych urządzeń. Rozwiązanie to jest o tyle ciekawe, że pozwoli na przykład na wykorzystanie w urządzeniach peryferyjnych (jak gładzik Apple Magic), które mogłyby pracować wyłącznie w oparciu o energię słoneczną, gdyż nie wymagają jej zbyt wiele.

Apple cały czas stara się rozwijać technologie związane z energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Nie inaczej jest w przypadku wspomnianego patentu. W ramach ciekawostki warto dodać, że nowy kampus firmy, który powstaje w Cupertino, także ma korzystać z energii pochodzącej z ekologicznych źródeł.

źródło: patentlyapple

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij