Udostępnij
Tweetnij

iOS 9 z czcionką San Francisco i aplikacją Home?

Jeśli wierzyć plotkom, to nowa wersja oprogramowania dla iUrządzeń doczeka się czcionki, którą znamy z zegarka Apple Watch i jest nią San Francisco. Mark Gurman z 9to5mac informuje również o nowej aplikacji, którą przygotowuje Apple z myślą o iOS 9 i jest nią Home (Dom), która ma służyć do zarządzania akcesoriami zgodnymi z HealthKit. Czego dokładnie możemy się spodziewać?

Jeśli wierzyć plotkom, to nowa wersja oprogramowania dla iUrządzeń doczeka się czcionki, którą znamy z zegarka Apple Watch i jest nią San Francisco. Mark Gurman z 9to5mac informuje również o nowej aplikacji, którą przygotowuje Apple z myślą o iOS 9 i jest nią Home (Dom), która ma służyć do zarządzania akcesoriami zgodnymi z HealthKit. Czego dokładnie możemy się spodziewać?

Zobacz także >> Apple wkrótce porzuci wsparcie dla starszych iPhone’ów

Do oficjalnej prezentacji iOS 9 pozostały już tylko nieco ponad dwa tygodnie, a tymczasem w sieci pojawiają się raporty na temat zmian i udoskonaleń, które przygotowuje firma z Cupertino z myślą o nowym systemie dla iUrządzeń.

Mark Gurman z 9to5mac, który często jest dobrze poinformowany w planach firmy z Cupertino informuje, że wraz z iOS 9 (oraz OS X 10.11 dla komputerów Mac) Apple zamierza zmienić domyślną czcionkę w systemie. Będzie nią San Francisco, która jest domyślnym fontem w oprogramowaniu smartwatcha Apple Watch. Obecnie iOS korzysta z czcionki Helvetica Neue.

Gurman dodaje, że część inżynierów Apple nie jest jednak zadowolonych ze zmian. To może oznaczać, że San Francisco może źle się prezentować na urządzeniach, które nie mają ekranu Retina. Podobno Apple używa nowej czcionki w poglądowych wersjach iOS 9 oraz OS X 10.11 już od marca tego roku.

Zmiana domyślnej czcionki jest nieco problematyczna. Nie tylko dla Apple, które będzie musiało uaktualnić własne aplikacje, ale również dla deweloperów trzecich. Domyślamy się, że wraz z nowym pakietem SDK zmiana na San Francisco także będzie koniecznością. Co jednak ciekawe, część deweloperów już zaczęła aktualizować własne aplikacje już jakiś czas temu. Po premierze nowego MacBooka z 12-calowym ekranem Retina, którego klawiaturę widzicie na poniższym zdjęciu.

keyboard

Kolejną nowością w iOS 9 ma być nowa aplikacja i będzie nią Home (Dom). Nowa aplikacja ma na celu stworzyć wirtualne pokoje dla urządzeń, które będą zgodne z HomeKit.

Apple zaprezentowało HomeKit już w zeszłym roku w trakcie konferencji czerwcowej WWDC 2014. Nowe oprogramowanie ma na celu umożliwić zarządzenie różnymi urządzeniami w domu, jak elektrycznymi drzwiami czy termostatami bezpośrednio z poziomu urządzeń Apple. Po to, aby życie było łatwiejsze. Wiemy, że HomeKit ma stać się rzeczywistością jeszcze w tym roku, a nowa aplikacja Home ma pozwolić na zarządzanie takimi gadżetami w jednym miejscu. Home ma pozwolić na:

  • Wykrywanie w sieci i wstępne konfigurowanie urządzeń zgodnych z HomeKit;
  • Możliwość tworzenia wirtualnych pokoi w celu grupowania urządzeń;
  • Sposobność wykorzystania Apple TV jako hub dla urządzeń z HomeKit.

Nowa aplikacja zapowiada się więc naprawdę ciekawie. Więcej szczegółów powinniśmy poznać już w trakcie konferencji WWDC 2015, która rozpocznie się 8 czerwca. Premiery finalnej wersji iOS 9 spodziewamy się jesienią. Debiut systemu zostanie poprzedzony kilkunastoma tygodniami testów.

Źródło: 9to5mac (2)

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dritone

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij