Udostępnij
Tweetnij

Apple sprzeda w tym kwartale ponad 50 mln iPhone’ów?

Analitycy twierdzą, że iPhone w drugim kwartale bieżącego roku kalendarzowego sprzeda się w ponad 50 milionach egzemplarzy. Prognozy są więc znacznie bardziej optymistyczne od rynkowego konsensusu.

iPhone-6-ladscape-home-screen-sideway

Analitycy twierdzą, że iPhone w drugim kwartale bieżącego roku kalendarzowego sprzeda się w ponad 50 milionach egzemplarzy. Prognozy są więc znacznie bardziej optymistyczne od rynkowego konsensusu.

Ten zakładał bowiem, że Apple sprzeda w tym okresie 45 milionów iPhone’ów. Tymczasem najpierw Ming-Chi Kuo z KGI stwierdził, że spodziewa się sprzedaży na poziomie 51,4 mln egzemplarzy, a teraz UBS Evidence Labs wydało prognozę opiewającą na nieznacznie tylko mniejszą liczbę – 51,1 mln.

W porównaniu z poprzednim kwartałem wynik oscylujący wokół 51 mln rozprowadzonych sztuk iPhone’a i tak byłby skromniejszy od tego, jaki udało się osiągnąć w poprzednim kwartale (61,2 mln), ale już w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym (35,2 mln) prezentowałby się znacznie lepiej.

Tak okazały wynik, zdaniem ekspertów z UBS, będzie efektem coraz mocniejszej pozycji firmy Apple w Chinach. Amerykański gigant w Państwie Środka w poprzednim kwartale usadowił się na pierwszym miejscu wśród producentów smartfonów, detronizując lokalnego hegemona, Xiaomi. Zwiększa się również popyt na smartfony w Europie, gdzie sprzęt z nadgryzionym jabłkiem zyskuje kosztem urządzeń zasilanych Androidem.

Eksperci przewidują ponadto, że znaczący udział w przychodach Apple w drugim kwartale będzie miał Apple Watch. Przypomnijmy, że eksperci wróżą mu lepszy pierwszy rok sprzedaży od premierowego iPhone’a w analogicznym okresie.

Źródło: Businessinsider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Patryk Purczyński

Szczęśliwy posiadacz urządzenia z Androidem i jeszcze szczęśliwszy mąż. W mediach branżowych od blisko dekady.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij