Udostępnij
Tweetnij

Apple w Q1. iPady w dół, iPhone’y w górę

Firma z Cupertino pochwaliła się wynikami finansowymi i sprzedażowymi za zeszły kwartał. W okresie od stycznia do końca marca sprzedano ponad 61 mln iPhone’ów (!) oraz ponad 12 mln iPadów.

ipad-iphone

Firma z Cupertino pochwaliła się wynikami finansowymi i sprzedażowymi za zeszły kwartał. W okresie od stycznia do końca marca sprzedano ponad 61 mln iPhone’ów (!) oraz ponad 12 mln iPadów.

Apple zaliczyło kolejny świetny kwartał. W Q1 tego roku (dla firmy był to drugi kwartał 2015 roku fiskalnego) sprzedano aż 61,2 mln iPhone’ów. To co prawda mniej niż w czwartym kwartale 2014 roku, gdy sprzedano 74,5 mln smartfonów, ale w adekwatnym okresie z 2014 roku sprzedano „tylko” 43,7 mln iPhone’ów. W skali rok w rok było więc lepiej. Lepiej sprzedały się również Maki. W zeszłym kwartale Apple sprzedało 4,56 mln komputerów. Rok wcześniej było to 4,1 mln sztuk. Niestety, iPady ponownie poleciały w dół. W pierwszym kwartale tego roku Apple sprzedało 12,6 mln tabletów. Dla porównania, rok wcześniej była to liczba 16,35 mln.

Apple nadal najwięcej zarabia na iPhone’ach. 69% wszystkich przychodów firmy wygenerowały właśnie smartfony. Dla porównania, iPady miały udział tylko na poziomie 9%. Pomimo większej liczby sprzedanych sztuk (prawie 3 razy) niż w przypadku Maków (które stanowiły 10% przychodów) Apple na tabletach zarabia coraz mniej.

piechart

Na koniec warto dodać, że w zeszłym kwartale przychody Apple zamknęły się w sumie 58 mld dolarów, a zysk netto wyniósł 13,6 mld dolarów. To przełożyło się na wzrost wartości jednej akcji o 2,33 dolara. Wyniki finansowe okazały być się lepsze niż prognozowano.

źródło: macrumors

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij