Udostępnij
Tweetnij

YouTube wkrótce przestanie działać na starych iPadach. Dlaczego?

Niestety, ale to prawda. YouTube informuje o zmianach w API, co sprawi, że aplikacja przestanie być dostępna na starszych urządzeniach Apple, jak pierwszy iPad.

Niestety, ale to prawda. YouTube informuje o zmianach w API, co sprawi, że aplikacja przestanie być dostępna na starszych urządzeniach Apple, jak pierwszy iPad.

Google poinformowało o zmianach wprowadzanych w API aplikacji YouTube, co przełoży się na porzucenie wsparcia dla starszych urządzeń. Nie tylko od Apple, ale również telewizorów smart TV od Sony czy Panasonica z 2012 roku i starszych, wybranych telewizorów ze starą wersją Google TV i nie tylko. Ponadto zostanie porzucone wsparcie dla iUrządzeń, które pracują w oparciu o starszą wersję systemu niż iOS 7 oraz dla Apple TV 2. generacji. Tak więc informacja dotyczy również użytkowników pierwszego iPada oraz tych osób, które nie uaktualniły starszych iPadów do iOS 7 lub nowszej wersji.

Już na początku maja na takich urządzeniach będzie wyświetlane specjalne wideo monitujące o niewspieranym urządzeniu, a pod koniec przyszłego miesiąca będzie to już komunikat HTTP 410 Gone. Co będą mogli zrobić użytkownicy starszych urządzeń? Nic innego, jak uzyskiwać dostęp do YouTube z poziomu przeglądarki internetowej. W ten sposób serwis będzie nadal działał.

źródło: Google

Dziecko i tablet. Co o tym sądzicie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij