Udostępnij
Tweetnij

Carl Icahn: Apple jest warte 1,3 biliona dolarów

Od dwóch dni słyszymy o rekordowej wartości Apple, które wyceniane jest na ponad 700 miliardów dolarów. Tymczasem Carl Icahn twierdzi, że firma jest warta o wiele więcej, bo aż 1,3 biliona dolarów.

aapl

Od dwóch dni słyszymy o rekordowej wartości Apple, które wyceniane jest na ponad 700 miliardów dolarów. Tymczasem Carl Icahn twierdzi, że firma jest warta o wiele więcej, bo aż 1,3 biliona dolarów.

Dwa dni temu świat obiegła informacja o rekordowej wartości Apple, które wyceniono na ponad 700 miliardów dolarów. Dając tym samym firmie rekordowy wynik w historii spółek. To ponad dwa razy więcej niż wartość Microsoftu. Tymczasem jeden z większych inwestorów firmy – Carl Icahn twierdzi, że Apple jest warte o wiele więcej, bo aż 1,3 biliona dolarów. Icahn, który jest w posiadaniu akcji Apple o wartości 6,5 mld dolarów, stwierdza, że pod uwagę należy wziąć jeszcze rezerwy gotówki, a tej firma ma 178 miliardów dolarów. To przekłada się na wartość jednej akcji w postaci 216 dolarów i wycenę całej spółki w postaci 1,3 biliona dolarów.

Apple zalicza od kilku dni świetne notowania na giełdzie. Jest to spowodowane między innymi świetnymi wynikami, które firma osiągnęła w zeszłym kwartale i pobiła wszelkie rekordy. Apple w czwartym kwartale sprzedało 74,5 mln iPhone’ów, które stanowiły 69% wszystkich przychodów firmy i zarobiło na czysto aż 18 miliardów dolarów.

źródło: 9to5mac

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij