Udostępnij
Tweetnij

Czeka nas kolejna podwyżka cen aplikacji w App Store?

Apple przekazało, iż od pierwszego stycznia ulegnie zmianie stawka VAT na aplikacji i gry w App Store we wszystkich państwach Unii Europejskiej. Co to oznacza?

App Store - ikona

Apple przekazało, iż od pierwszego stycznia ulegnie zmianie stawka VAT na aplikacji i gry w App Store we wszystkich państwach Unii Europejskiej. Co to oznacza?

Apple poinformowało deweloperów aplikacji o zmianach w App Store, które zaczną obowiązywać od pierwszego stycznia 2015 roku. Spowodowane jest to zmianą obliczania podatku VAT. Ten będzie teraz wyliczany na podstawie stawek w konkretnych państwach. Do tej pory był wspólny dla krajów Unii Europejskiej i wynosił 15% (rozliczany na podstawie Luksemburgu), a więc był mniejszy od tego, który obowiązuje w kraju.

Zmiany, które zaczną obowiązywać za dwa tygodnie nie powinny jednak znacząco wpłynąć na ceny aplikacji i gier, jak miało to miejsce dwa lata temu, gdy najniższą cenę podniesiono do 0,89 euro. Jest bardzo możliwe, że w praktyce w ogóle prawie tego nie odczujemy lub w małym stopniu. Najgorszym scenariuszem wydaje się być podniesienie dolnej ceny z 0,89 do 0,99 euro.

źródło: iclarified

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij