Udostępnij
Tweetnij

Apple zachęca użytkowników do zainstalowania iOS 8

Adaptacja nowego systemu dla iGadżetów stoi praktycznie w miejscu, a więc Apple postanowiło zachęcić użytkowników do zainstalowania iOS 8. W jaki sposób? Poprzez wiadomości e-mail, w których podkreślane są nowe funkcje i rozwiązania zaszyte w iOS 8, w tym między innymi Chmura rodzinna, Handoff, iCloud Drive oraz Kontynuacja. Pytanie tylko: czy to coś da i adaptacja nowego iOS nabierze rozpędu?

iOS 8.1

Adaptacja nowego systemu dla iGadżetów stoi praktycznie w miejscu, a więc Apple postanowiło zachęcić użytkowników do zainstalowania iOS 8. W jaki sposób? Poprzez wiadomości e-mail, w których podkreślane są nowe funkcje i rozwiązania zaszyte w iOS 8, w tym między innymi Chmura rodzinna, Handoff, iCloud Drive oraz Kontynuacja. Pytanie tylko: czy to coś da i adaptacja nowego iOS nabierze rozpędu?

Nie ukrywajmy, ale adaptacja iOS 8 rzeczywiście przebiega wolniej niż w przypadku iOS 7. Z ostatnich danych przekazanych przez Apple (na stronie dla deweloperów aplikacji) pod koniec października wynika, że system zadomowił się na 52% iUrządzeń. Pozostałe to praktycznie iPady i iPhone’y pracujące w oparciu o iOS 7. Tempo adaptacji jest wolne i wynika z tego, że wiele osób woli pozostać przy poprzednim iOS.

Firma z Cupertino postanowiła więc nieco ośmielić użytkowników, którzy jeszcze nie zainstalowali iOS 8 i wysyła im wiadomości e-mail, w których zachęca do przesiadki na nowe oprogramowanie. W liście możemy przeczytać o plusach wynikających z zainstalowania iOS 8. Apple opisuje między innymi takie funkcje, aplikacje i rozwiązania, jak Chmura rodzinna, Zdrowie, Handoff, iCloud Drive oraz Kontynuacja czy QuickType, o czym więcej przeczytacie tutaj. Podpowiada również użytkownikom, jak w prosty sposób można zainstalować iOS 8 na własnym iUrządzeniu, a to można zrobić za pomocą kabla USB i programu iTunes lub drogą bezprzewodową.

Dlaczego więc wiele osób nadal jest opornych na iOS 8? Cóż, z co najmniej dwóch powodów. Zacznijmy od użytkowników starszych iUrządzeń. Jak to zwykle bywa, nowa wersja oprogramowania wprowadza nowe funkcje i udoskonalenia, ale w przypadku najstarszych iGadżetów powstają przy okazji problemy związane z wydajnością i stabilnością, które na iPhonie 4s lub iPadzie 2 są naprawdę dokuczliwe. Niemniej, Apple cały czas udoskonala iOS 8, co podkreślono również w trakcie październikowej konferencji, gdy zaprezentowano nowe iPady. Wtedy też zapowiedziano uaktualnienie do iOS 8.1, które wydano kilka dni później. Niestety, ale ta wersja systemu jeszcze nie wpływa pozytywnie na wydajność oprogramowania na starszych iGadżetach. Na szczęście, to już wkrótce się zmieni. Kilka dni temu Apple udostępniło deweloperom aplikacji pierwszą betę systemu iOS 8.1.1, który zawiera przede wszystkim poprawki z zakresu wydajności i stabilności software na iPhonie 4s oraz iPadzie 2. generacji. Rzeczywiście, wymienione urządzenia na iOS 8.1.1 działają odczuwalnie szybciej. Spodziewamy się, że ta wersja oprogramowania zostanie publicznie udostępniona już za kilka(naście) dni i być może będzie stanowić motor do instalacji iOS 8 dla użytkowników wymienionych iUrządzeń. Pamiętajmy, że iPad 2. generacji jest do tej pory najpopularniejszym tabletem Apple i słaba adaptacja iOS 8 zapewne wynika z faktu, że wielu jego właścicieli nadal korzysta z iOS 7.

Kolejnym problemem związanym z przesiadką na iOS 8 jest niewystarczająca ilość miejsca do zainstalowania systemu. Jak dobrze wiemy, ten potrafi wymagać nawet ponad 6 GB wolnego miejsca w celu instalacji. W przypadku iUrządzeń z 16 GB pamięci (o 8 GB nawet nie wspominając) nie jest to mało. Tutaj rozwiązaniem problemu jest instalacja systemu poprzez iTunes.

Wiemy, że Apple pracuje również na iOS 8.2 i iOS 8.3. Te wersje systemu będą zawierać już nowe funkcje, a nie tylko poprawki błędów. Na chwilę obecną nie wiemy jednak, kiedy ich się spodziewać.

Czy znasz te triki funkcje z systemu iOS 8?

Źródło: Macrumors

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij