Udostępnij
Tweetnij

Aplikacje z App Store doczekały się filmów w opisach programów (aktualizacja)

Za nami proces aktualizacji do iOS 8. Tymczasem, poza nową wersję sytemu dla iUrządzeń, pojawiła się również pewna nowość w opisach pozycji dostępnych w App Store i są to filmy w opisach aplikacji!

FullSizeRender

Za nami proces aktualizacji do iOS 8. Tymczasem, poza nową wersję sytemu dla iUrządzeń, pojawiła się również pewna nowość w opisach pozycji dostępnych w App Store i są to filmy w opisach aplikacji!

Przeczytaj koniecznie >> Sekrety iOS 8

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Apple uruchomiło dziś proces aktualizacji do iOS 8. Przy okazji firma z Cupertino odświeżyła również sklep App Store. Pojawiła się tam między innymi funkcja Family Sharing. To jednak nie wszystko, gdyż w trakcie przeglądania aktualizacji aplikacji udało mi się natrafić na pewną ciekawostkę i jest to pojawienie się filmów w opisach poszczególnych programów. Oczywiście nie we wszystkich aplikacjach, ale osobiście znalazłem taką nowość w opisie 1Password!

Co jednak ciekawe, wideo w opisach aplikacji pojawia się tylko w w aplikacji App Store na iUrządzeniach z iOS. W przypadku próby wejścia na stronę iTunes bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej wideo się nie pojawia. Warto dodać, że Apple testowało to rozwiązanie już od zeszłego roku. Niemniej, dopiero teraz dostępne jest ono na szeroką skalę. Filmy w opisach aplikacji nie odtwarzają się samoczynnie i wymagają interakcji ze strony użytkownika. Po dotknięciu uruchamia się mini okno z odtwarzaczem wideo.

Aktualizacja

Kolejną aplikacją z wideo w opisie jest Epic Zen Garden. Dzięki Maciek za info!

Aktualizacja 2

W sklepie App Store pojawiła się specjalna sekcja pt.: Introducing Previews, gdzie znajdziemy gry i aplikacje, w których dodano filmy w opisach.

źródło: własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij