Udostępnij
Tweetnij

iOS 8 beta 4 – co nowego?

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło deweloperom kolejną wersję beta systemu iOS 8. To już czwarty build testowy. Nowa kompilacja, poza poprawkami błędów i zwiększoną stabilnością, oferuje pewne inne udoskonalenia i zmiany. Przyjrzeliśmy się z bliska iOS 8 beta 4 i oto co znaleźliśmy.

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło deweloperom kolejną wersję beta systemu iOS 8. To już czwarty build testowy. Nowa kompilacja, poza poprawkami błędów i zwiększoną stabilnością, oferuje pewne inne udoskonalenia i zmiany. Przyjrzeliśmy się z bliska iOS 8 beta 4 i oto co znaleźliśmy.

Przeczytaj koniecznie >> Jak zainstalować iOS 8 beta już dziś?

Co sądzisz o mikropłatnościach w aplikacjach i grach mobilnych?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Aplikacja Porady

Najważniejszą nowością w iOS 8 beta 4 zdaje się być nowa aplikacja – Porady (Tips). Program w kilku prostych korkach pozwala nam zapoznać się z funkcjonalnością systemu iOS. Aplikacja z pewnością znajdzie uznanie wśród początkujących użytkowników, ale z pewnych porad być może skorzystają również weterani iUrządzeń. Spodziewamy się, że z czasem pojawi się tutaj więcej porad i wskazówek. Na razie jest ich mało.

IMG_0104

Nowy wygląd centrum sterowania

Kolejną rzeczą, która od razu rzuca się w oczy, jest odświeżony wygląd Centrum sterowania. Elementy są teraz mniej przezroczyste i bardziej spójne wizualnie. Możecie to zobaczyć na poniższym zdjęciu.

IMG_0108

Brak Bug Reporter

W iOS 8 beta 4 Apple usunęło aplikację Bug Reporter, która pozwala deweloperom w szybki sposób zgłaszać firmie problemy z działaniem nowego systemu. Dlaczego to uczyniono? Tego niestety nie wiemy.

Zmieniono wygląd kontaktów na ekranie multitaskingu

Ekran multitaskingu, który wywołujemy podwójnym naciśnięciem przycisku początkowego, doczekał się zmienionego wyglądu dla ostatnich kontaktów. Tutaj warto również wspomnieć o pojawieniu się opcji odpowiedzialnej za wyłączanie wyświetlania ostatnich i/lub ulubionych kontaktów na ekranie multitaskingu.

Predykcja w ustawieniach klawiatury

Opcja QuickType dla podpowiadania słów doczekała się nowej nazwy i jest to Predykcja.

Nowe opcje w Spotlight

Wyszukiwarka Spotlight pozwala nam teraz wykluczyć z wyników wyszukiwania Binga oraz notatki głosowe.

Podgląd dyktowanych słów w Wiadomości

Aplikacja Wiadomości doczekała się nowe funkcji w postaci podglądu dyktowanych słów, gdy te zostaną rozpoznane.

Nowa ikona zakładek w Safari

Przeglądarka Safari doczekała się małej modyfikacji w postaci odświeżonej ikonki zakładek. W zasadzie mamy tutaj tylko z czysto kosmetyczną zmianą.

IMG_0103

Nowe opcja dla ustawień Wiadomości

W iOS 8 beta 4 pojawiły się nowe opcje ustawień dla aplikacji Wiadomości. Możemy między innymi ustalić czas, po jakim będą usuwane wiadomości głosowe i wideo. W trzeciej becie pojawiła się funkcja, która pozwala nam tylko na ich niearchiwizowanie.

Nowe ustawienia w Ekran i jasność

W ustawieniach Ekran i jasność pojawiły się nowe ustawienia, które przeniesiono z Ogólne i są to Rozmiar tekstu oraz Pogrubiony tekst. W zasadzie tutaj ich miejsce bardziej pasuje, a ponadto z racji mniejszej liczby opcji na tym ekranie łatwiej je odnaleźć.

IMG_0106

Opcja Internet EU

W ustawieniach sieci komórkowej pojawiła się nowa opcja – Internet EU, która pozwala nam ograniczać roaming przesyłanych danych do państw Unii Europejskiej.

Blokowanie sugerowanych aplikacji na ekranie blokady

W ustawieniach znajdziemy nową opcję, która pozwala nam zablokować wyświetlanie na ekranie blokady sugerowanych aplikacji na podstawie lokalizacji.

iOS 8 beta 4 wnosi więc całkiem sporo udoskonaleń oraz zmian. Widać to przede wszystkim w trakcie pracy z systemem, który oferuje większą stabilność niż wcześniejsze wersje testowe. System nie kraszuje, do tej pory nie zaobserwowaliśmy ani jednego respringu lub restartu. Choć do pełnej oceny brakuje oczywiście jeszcze czasu. Wszak oprogramowanie użytkujemy dopiero od kilku godzin. Na chwilę obecną jeszcze trudno nam stwierdzić, jak iOS 8 beta 4 wpływa na czas pracy na baterii, ale o tym przekonamy się już niedługo. Apple już teraz zapewne pomału zaczyna optymalizować oprogramowanie przed wydaniem dla wszystkich. iOS 8 w postaci uaktualnienia ma zostać wydany jesienią.

Jeśli zauważyliście jeszcze inne zmiany i modyfikacje w nowej becie iOS 8, to dajcie znać w komentarzu. Wtedy też uaktualnimy listę.

źródło: 9to5mac, macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij