Udostępnij
Tweetnij

Samsung przejmie Nuance – firmę odpowiedzialną za rozwiązania z Siri?

The Wall Street Journal informuje, że Samsung jest w trakcie rozmów z Nuance, których celem może być przejęcie. Jakie to konsekwencje może mieć wobec Siri?

Ikona Siri

The Wall Street Journal informuje, że Samsung jest w trakcie rozmów z Nuance, których celem może być przejęcie. Jakie to konsekwencje może mieć wobec Siri?

Przeczytaj koniecznie >> iOS 8. Najciekawsze funkcje niezaprezentowane na WWDC

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Z informacji ujawnionych przez The Wall Street Journal wynika, że Samsung Electronics jest w trakcie rozmów z Nuance na temat ewentualnego przejęcia. Na chwilę obecną nie wiemy jednak, czy transakcja została już ustalono i kiedy spodziewać się sprzedaży firmy.

Nuance jest firmą odpowiedzialną za wiele rozwiązań wykorzystanych w asystencie Apple’a, czyli Siri. Firma specjalizuje się w technologiach związanych z dyktowaniem i rozpoznawaniem mowy. Przez długi czas nie było wiadomo, że rozwiązania Nuance wykorzystano w Siri. Informacje te zdradził CEO firmy – Paul Ricci w 2013 roku. Przejęcie Nuance przez Samsunga mogłoby negatywnie wpłynąć na stosunki z Apple.

Wiemy jednak, że od 2013 roku Apple rozmyślało nad opracowywaniem Siri wyłącznie we własnych laboratoriach. Firma z Cupertino ma nawet (w Bostonie) specjalny dział zajmujący się asystentem z iOS.

źródło: WSJ

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij