Udostępnij
Tweetnij

iOS 7.1 wniesie zmiany związane z mikropłatnościami wewnątrz aplikacji?

Wraz z iOS 7.1 być może doczekamy się zmian związanych z mikrotransakcjami wewnątrz aplikacji. Apple ma czas na ich wprowadzenie do końca tego miesiąca.

Logo Apple

Wraz z iOS 7.1 być może doczekamy się zmian związanych z mikrotransakcjami wewnątrz aplikacji. Apple ma czas na ich wprowadzenie do końca tego miesiąca.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najbardziej przydatnych aplikacji na iPada

Jakie aplikacje dla tabletów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Mikropłatności w grach i aplikacjach. Niewielu z nas to lubi. Apple również „przejechało” się na tym rozwiązaniu i w wyniku nakazu amerykańskiej komisji FTC (Federalnej Komisji Handlu) zostało zmuszone do wypłacenia 32,5 mln dolarów osobom, które (rzekomo) niechcący wykonały mikrotransakcje. W wyniku ugody zawartej z FTC Apple zadeklarowało się również do wprowadzenia zmian w systemie mikropłatności w aplikacjach dostępnych w App Store. Firma z Cupertino ma czas na zrealizowanie postulatów do 31 marca. Sugeruje się, że Apple wspomniane zmiany może wprowadzić wraz z większym uaktualnieniem dla iUrządzeń, czyli iOS 7.1, które obecnie znajduje się w fazie testów beta.

Z ugody zawartej z FTC wynika, że Apple musi udoskonalić system mikropłatności wewnątrz aplikacji tak, aby klient był bardziej świadomy dokonywanych zakupów. Ponadto musi powstać prostszy system fakturowania i możliwość zablokowania wykonywania tego typu operacji w przyszłości.

Z ostatnich plotek wynika, że iOS 7.1 ma pojawić się w okolicy połowy miesiąca, a więc jest bardzo możliwe, że uaktualnienie zadebiutuje już w przyszłym tygodniu.

Źródło: ZDNet

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij