Udostępnij
Tweetnij

Apple w ciągu trzech lat 92 razy padło ofiarą trolli patentowych i przed nimi ostrzega

Firma z Cupertino skierowała otwarty list do Federalnej Komisji Handlu (FTC), w którym ostrzega przed praktykami stosowanymi przez trolli patentowych.

Logo firmy Apple

Firma z Cupertino skierowała otwarty list do Federalnej Komisji Handlu (FTC), w którym ostrzega przed praktykami stosowanymi przez trolli patentowych.

Przeczytaj koniecznie >> Poradniki w serwisie Tablety.pl

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

W przeciągu ostatnich trzech lat Apple padło ofiarą tak zwanych trolli patentowych aż 92 razy. Firma z Cupertino postanowiła w końcu zareagować na tego typu praktyki i wystawała otwarty list do komisji FTC (Federalnej Komisji Handlu), w który zwraca uwagi na luki w amerykańskim systemie prawnym.

Trollami patentowymi nazywa się potocznie firmy, które skupują patenty, a następnie starają się na nich zarabiać. Niemniej, nie poprzez ich licencjonowanie, a w zupełnie inny sposób. Ta metodą jest pozywanie innych firm lub podmiotów (nawet pojedynczych osób), które patenty te naruszają. Nierzadko nie dochodzi nawet do sprawy sądowej i kończy się ugodą. Samo Apple w przypadku 57 podobnych spraw zdecydowało się 51 razy pójść na ugodę.

Trolle patentowi doskonale zdają sobie sprawę z tego, że większość firm lub osób woli iść na ugodę niż być ciąganymi po sądach. Niemniej, nierzadko ważność tych patentów mogłaby zostać podważona przez sąd. Apple domaga się więc reakcji. Najlepiej w postaci zmiany przepisów prawnych, które w jakimś stopniu zniwelują ten proceder.

Źródło: ArsTechnica

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij