Udostępnij
Tweetnij

iTunes Radio w Polsce. Jak to uruchomić?

iTunes Radio jest nową usługą Apple, która pozwala nam słuchać dowolnej muzyki na iUrządzeniach – w zupełności za darmo. Jet tylko pewne ale. Usługa na chwilę obecną dostępna jest tylko dla użytkowników mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Na szczęście istnieją pewne sposoby, które umożliwiają słuchanie iTunes Radio również w Polsce. Jak to zrobić? Odpowiedź na to pytanie poznacie z lektury niniejszego poradnika.

iTunes Radio jest nową usługą Apple, która pozwala nam słuchać dowolnej muzyki na iUrządzeniach – w zupełności za darmo. Jet tylko pewne ale. Usługa na chwilę obecną dostępna jest tylko dla użytkowników mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Na szczęście istnieją pewne sposoby, które umożliwiają słuchanie iTunes Radio również w Polsce. Jak to zrobić? Odpowiedź na to pytanie poznacie z lektury niniejszego poradnika.

Przeczytaj koniecznie >> Uruchamiamy gry z iPada na telewizorze

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wczoraj wspominaliśmy wam, że iTunes Radio ma szansę wkrótce pojawić się na terenie Kanady i będzie to drugi kraj, w którym będzie dostępna ta usługa. Nie ukrywajmy, ale w Polsce z pewnością sobie trochę jeszcze poczekamy, ale okazuje się, że są pewne sposoby, które pozwolą wam cieszyć się iTunes Radio już dziś. Dowiedzmy się, jak uzyskać dostęp do usługi na terenie naszego kraju… bez wychodzenia z domu. W tym celu należy wykonać następujące czynności.

1. Uruchamiamy iTunes lub App Store i następnie wylogowujemy się z naszego dotychczasowego konta w iTunes Store. Za chwilę utworzymy nowe.

2. W prawym dolnym rogu okna iTunes klikamy na polską flagę. Po chwili uruchomi się nowe okno, w którym możemy wybrać nową lokalizację. Klikamy następnie na flagę Stanów Zjednoczonych, co spowoduje przełączenie lokalizacji na nowo wybraną.

iTunes Store - zmiana kraju

3. Następnie musimy utworzyć za darmo nowe konto Apple ID, które można założyć klikając na Zaloguj się i następnie Utwórz nowe Apple ID.

4. Uzupełniamy wszystkie wymagane pola w kreatorze tworzenia nowego konta pamiętając o tym, aby dane adresowe i numer telefonu były powiązane z jedną z amerykańskich miejscowości i następnie klikamy na przycisk Create Apple ID. Po chwili na adres e-mail, który podaliśmy w formularzu powinna zostać wysłana wiadomość z potwierdzeniem chęci utworzenia konta. Oczywiście weryfikujemy nasze nowo konto i przechodzimy do kolejnego kroku.

5. W kolejnym kroku logujemy się w iTunes Store na iPhone’ie lub iPadzie (albo w programie iTunes na komputerze) za pomocą naszego nowego konta, które przed chwilą stworzyliśmy. Po chwili zostaniemy poproszeni o jego zweryfikowanie. W tym celu Apple poprosi nas między innymi o podanie metody płatności. I tutaj pojawia się problem… Niestety, ale obecnie nie ma opcji Brak, a więc najlepiej wysłać kartę podarunkową, gdyż większość kart kredytowych, które wydawane są w Polsce nie są akceptowane w amerykańskim iTunes Store. W tym celu musicie jednak poprosić o pomoc kogoś, kto już posiada amerykańskie konto w iTunes Store, gdyż z polskiego można wysyłać jedynie karty w walucie euro, a nie w dolarach.

iTunes Store - review

6. Po weryfikacji naszego konta zostało nam już tylko uruchomić aplikację Muzyka i odnaleźć sekcję Radio, którą dotykamy (lub klikamy). Po chwili uruchomi się iTunes Radio i będziemy mogli rozpocząć słuchanie muzyki.

iTunes Radio - start

Rozwiązanie z pewnością jest ciekawe i pozwoli wam cieszyć się usługą iTunes Radio już teraz, a nie dopiero za kilka miesięcy. Warto dodać, że w rzeczywistości nie wiemy kiedy dokładnie Apple zamierza wprowadzić to rozwiązanie na terenie naszego kraju i może upłynąć wiele miesięcy zanim to nastąpi. Dla przykładu, na iTunes Match, a więc usługę do strumieniowania muzyki na iUrządzeniach musieliśmy czekać niemal rok od jej debiutu w Stanach Zjednoczonych. Na iTunes Radio pewnie poczekamy sobie znacznie dłużej.

Warto dodać, że jeśli posiadacie kartę kredytową, która jest akceptowana przez amerykański systemem płatności, to możecie zakupić usługę iTunes Match, która pozwoli wam nie tylko strumieniować waszą kolekcję muzyczną na iGadżety, ale również uwolni was od uciążliwych reklam w iTunes Radio.

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij