Udostępnij
Tweetnij

Masz problem z zainstalowaniem iOS 7? Spróbuj w ten sposób

Wczoraj przed godziną 19:00 Apple udostępniło oficjalnie uaktualnienie do iOS 7. Serwery firmy były jednak mocno przeciążone i nie wszystkim jeszcze udało się zainstalować nowy software. Podpowiadamy wam,w jaki jeszcze sposób możecie zainstalować iOS 7 na własnym iPadzie lub iPhone’ie.

iOS 7 update

Wczoraj przed godziną 19:00 Apple udostępniło oficjalnie uaktualnienie do iOS 7. Serwery firmy były jednak mocno przeciążone i nie wszystkim jeszcze udało się zainstalować nowy software. Podpowiadamy wam,w jaki jeszcze sposób możecie zainstalować iOS 7 na własnym iPadzie lub iPhone’ie.

Przeczytaj koniecznie >> Apple umożliwia użytkownikom starszych iUrządzeń na pobieranie starszych wersji aplikacji

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najprostszym sposobem jest próba ponownego pobrania uaktualnienia do iOS 7 poprzez mechanizm aktualizacji. W tym celu należy podłączyć się do sieci Wi-Fi, upewnić się, że bateria iUrządzenia jest naładowana przynajmniej w 50% i udać się do Ustawienia, Ogólne i następnie Uaktualnienia. Po chwili zostanie wam wyświetlona dostępność aktualizacji. Proces rozpoczniecie poprzez dotknięcie kontrolki Pobierz i zainstaluj.

iOS 7 aktualizacja

Może się jednak okazać, że w trakcie pobierania zostanie zgłoszony błąd lub proces będzie trwał naprawdę długo. Wtedy też warto spróbować opcji instalacji poprzez program iTunes. W tym celu wykonajcie następujące kroki.

1. Pobierzcie najnowszą wersję programu iTunes (z numerem 11.1). Aplikacja dostępna jest zarówno na Windows, jak i komputery Mac. Znajdziecie ją pod tym adresem.

2. Zainstalujcie i uruchomcie program iTunes. Następnie podłączcie kablem USB iPada lub iPhone’a do komputera.

3. W głównym oknie programu kliknijcie na przycisk z nazwą waszego iUrządzenia, który znajdziecie w prawym górnym rogu iTunes.

itunes1

4. Po chwili wyświetli się ekran Podsumowanie. Znajdziecie tu również informację o dostępności aktualizacji oprogramowania do iOS 7. W celu rozpoczęcia pobierania software kliknijcie na przycisk Uaktualnij i w nowym oknie potwierdźcie proces ponownie klikając na Uaktualnij.

itunes2

5. W oknie Uaktualnienia oprogramowania iPada (lub iPhone’a) klikamy na przyciski Następny i Akceptuję.

6. Po chwili rozpocznie się proces ściągania uaktualnienia do iOS 7. Teraz należy uzbroić się w nieco cierpliwości.

Warto dodać, że iTunes pozwala również na wgranie iOS 7 bezpośrednio z plików z rozszerzeniem IPSW. W tym celu musicie pobrać stosowny plik (widzicie je poniżej), który odpowiada wersji dla waszego urządzenia. Więcej informacji na temat identyfikacji iGadżetów znajdziecie na stronie Apple, pod tym adresem.

iPad (4 CDMA)

Po pobraniu odpowiedniego pliku IPSW wykonujecie pierwsze 3 kroki powyższej porady. Następnie przytrzymujecie na komputerze klawisz ALT i klikacie na przycisk Odtwórz iPada… (lub Odtwórz iPhone’a…) i wskazujecie pobrany plik IPSW, po czym zatwierdzacie proces instalacji klikając na Odtwórz.

Teraz pozostaje wam tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż zainstaluje się iOS 7. Po zakończeniu procesu instalacji przywita was ekran startowy nowego oprogramowania. Pamiętajcie, że po odtworzeniu iUrządzenia za pomocą plików IPSW możecie odtworzyć ustawienia i zainstalowane wcześniej aplikacje. W tym celu po podłączeniu do programu iTunes kliknijcie na przycisk Odtwórz iPada z …

Dajcie znać w komentarzu, czy już udało wam się zainstalować iOS 7. Jeśli tak, to podzielcie się z nami pierwszymi wrażeniami z nowego systemu.

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij